Dzisiaj, 3 września (04:21)
Sony wreszcie otworzyło przed posiadaczami headestów PlayStation VR2 zupełnie nowe możliwości, wprowadzając adapter umożliwiający podłączenie zestawu do PC. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu użytkownicy PS VR2 będą mogli cieszyć się rozbudowaną biblioteką dedykowanych wirtualnej rzeczywistości gier dostępnych na platformie Steam. Niestety, popularność adaptera sprawiła, że błyskawicznie zaczął znikać ze sklepów, a jego dostępność stała się ograniczona. Na szczęście nie wszędzie! Czy polscy gracze mają się czego obawiać?
Stosunkowo wysoka cena gogli PS VR2 w połączeniu z ograniczoną liczbą ciekawych gier na tę platformę dla wielu użytkowników jest źródłem frustracji. Pomimo tego, że adapter nie jest najwygodniejszym (i najtańszym) rozwiązaniem (Meta Quest 3 potrzebuje przewodu USB 3.2), otwiera przed posiadaczami PS VR2 dostęp do nowych, ciekawych tytułów, jak np. Half-Life: Alyx. To całkowicie zmienia reguły gry, czyniąc z PS VR2 znacznie bardziej atrakcyjne urządzenie.
Sytuacja z Adapterem PS VR2 do PC przypomina nieco niedawne story z limitowanym kontrolerem do PS5 z okazji premiery nowej odsłony Astro Bota – nigdzie nie można ich zdobyć. Popularność adaptera sprawiła, że błyskawicznie zniknął ze sklepów, a jego dostępność stała się ograniczona. Nie pomógł nawet restock w PlayStation Store – zainteresowanie okazało się przewyższać zgromadzony nakład.
Na chwilę przed weekendem adapter Sony PS VR2 ponownie powrócił na półki w popularnych platformach internetowych, jak Amazon i Best Buy, ale udostępniona partia wyprzedała się w mgnieniu oka. Na szczęście, w tym wypadku, stan ten dotyczy głównie regionu USA. W polskich sklepach, na ten moment, nic nie zwiastuje nagłego wyczerpania zapasów. Adapter PS VR2 do PC kosztuje ok. 279 zł, a w zestawie znajdują się adapter, zasilacz oraz kabel zasilający. Do pełni szczęścia i ukończenia instalacji, potrzebny będzie jeszcze przewód DisplayPort 1.4, który trzeba zorganizować we własnym zakresie.
Aby połączyć zestaw PS VR2 z komputerem potrzebny będzie wspomniany adapter oraz przewód DisplayPort 1.4:
- adapter należy podłączyć do portu USB 3.0 (lub w nowszym standardzie) w komputerze,
- przewód DisplayPort wpiąć do odpowiadającego mu portu w komputerze oraz w adapterze (ważne, aby użyć bezpośredniego połączenia z portem DisplayPort, nie przez adaptery HDMI),
- połączyć zestaw PS VR2 z portem USB-C w adapterze.
Gdy całość jest połączona, pozostaje:
- pobrać i zainstalować aplikację Steam oraz oprogramowanie towarzyszące PlayStation VR2 i SteamVR,
- uruchomić aplikację PlayStation VR2 na Steamie, aby sparować kontrolery PS VR2 i zakończyć konfigurację.
Warto mi … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS