Nowy park rozrywki powstanie w województwie warmińsko-mazurskim, a dokładniej w miejscowości Łutynówko pod Olsztynkiem. Planowo ma zajmować trzysta hektarów, choć prace będą przeprowadzane etapowo i potrwają kilka lat. Niemniej pierwsza atrakcja powinna być czynna już w przyszłym sezonie.
Nowy park rozrywki w Polsce. Pierwsza atrakcja ma być czynna już wiosną
Pierwszą atrakcją powstającą na terenie nowego parku ma być gigantyczny rollercoaster o długości 600 m. Przejażdżka nim ma trwać 5 minut, a w jej trakcie nie zabraknie gwałtownych spadków, uczucia nieważkości, ostrych zakrętów i zniesienia do 23 metrów ponad ziemią. – Pięć minut szaleńczej jazdy z gwałtownymi zmianami prędkości – zapowiadają urzędnicy cytowani przez Onet.pl. Atrakcja ma zająć około 5 hektarów i być gotowa już wiosną przyszłego roku. – Czekamy na informacje od inwestora dotyczące fizycznego rozpoczęcia prac i mam nadzieję, że wspólnie wbijemy pierwszą łopatę – powiedział starosta olsztyński Andrzej Abako w rozmowie z portalem poradyplus.pl.
Co oprócz Energylandii? Niebawem pojawi się nowa możliwość
Park rozrywki w Łutynówku ma być największą tego typu atrakcją w Polsce. Wedle założeń przebije nawet Energylandię, choć oczywiście nim to się stanie, minie nieco czasu. Wszystko dlatego, iż prace będą przeprowadzane stopniowo i potrwają co najmniej kilka lat. Kolejne atrakcje pojawią się z czasem. Mowa między innymi o karuzeli dla dzieci, strefie familijnej, Water Parku z plażą, zjeżdżalniami i basenami, minicoasterach czy wieży widokowej. W bliskiej okolicy powstanie oczywiście parking, a także hotele i liczne punkty gastronomiczne i usługowe. Całość ma zajmować 300 hektarów.
Projekt budowy parku realizowany jest przez firmę Village Sp. z o.o. ze Rzgowa, która jest w posiadaniu oficjalnego pozwolenia na budowę. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze prace ruszą już niebawem, a region tez zacznie słynąć nie tylko z pięknych krajobrazów, ale również atrakcji dla miłośników adrenaliny. Park zostanie zbudowany blisko trasy S7 oraz S51 co sprawi, że dotarcie do niego nie będzie trudne. Jednak jak podaje Onet.pl, projekt już teraz wzbudza protesty ekologów, którzy ostrzegają, że może źle wpłynąć na obszar Natura 2000 oraz środowisko. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS