A A+ A++

Posadź zamiast wrzosów. Fioletowy “dywan” będzie rósł do zimy

Szałwia omszona

Szałwia omszona

Źródło zdjęć: © Adobe Stock

ORY

02.09.2024 13:28, aktual.: 02.09.2024 14:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na pierwszy rzut oka można pomylić ją z wrzosem. Jednak szałwia omszona jest znacznie okazalsza, a do tego łatwa w pielęgnacji. Jak się nią zajmować i jak sprawić, by zakwitła dwukrotnie? Wystarczy jeden banalny trik ogrodniczy.

Chcesz, by twój ogród wyglądał imponująco, ale nie dysponujesz pokładami czasu? Musisz zatem stawiać na ładnie wyglądające rośliny, które nie mają zbyt dużych wymagań pielęgnacyjnych.

W tym gronie znajdzie się z pewnością szałwia omszona, która jest podobna do wrzosu, ale ma nad nim przewagę ze względu na bardziej imponujące rozmiary. Ta roślina może osiągać nawet 70 cm wysokości, jest silnie rozkrzewiona i posiada kłosowate kwiatostany, które mogą być różowe, fioletowe, niebieskie oraz białe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Pamiętaj o tym we wrześniu. Tuje odwdzięczą się w zimie

Jak pielęgnować szałwię omszoną?

Choć szałwia omszona jest mrozoodporna, to najbardziej lubi miejsca mocno nasłonecznione. Jeśli chodzi o glebę, znosi szeroki zakres pH, ale ładnie rośnie w podłożu średnio żyznym i wapiennym. Podlewać należy ją jedynie przez kilka tygodni po posadzeniu (wiosną lub jesienią) oraz w okresie susz.

Jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie te czynniki, szałwia omszona może rosnąć nieprzerwanie przez całe lata. Ale warto zapoznać się z jeszcze jedną poradą pielęgnacyjną, która sprawi, że twoja roślina zakwitnie dwukrotnie.

Wystarczy przyciąć. Zakwitnie dwukrotnie

Na przełomie sierpnia i września możesz zauważyć przekwitające kwiatostany. Wtedy należy je uciąć (około 1/3 pędu), a istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że kolorowe kwiaty pojawią się ponownie jesienią i będą pięknie zdobić twój ogród. Trik jest banalny i zdecydowanie warty tego minimalnego wysiłku.

Zobacz też: To nie szczur. Reaguj, gdy zobaczysz w ogrodzie

Zapraszamy na grupę na Facebooku – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułБензин не будет дорожать, несмотря на повышение акциза. Вот почему
Następny artykułZ workiem na kapcie i z tarczą. Jak wspominacie szkołę w okresie PRL?