A A+ A++

Uruchomiona właśnie stacja ładowania w Dziwnowie, podobnie jak inne urządzenia Powerdot usytuowane przy sklepach Biedronka, ma łączną moc 120 kW i dysponuje trzema złączami (CCS, ChaDeMo oraz AC). Kilka dni wcześniej do użytku oddano infrastrukturę dla aut elektrycznych w innym ośrodku wakacyjnym – Lądku Zdroju. Firma podaje, że dzięki tak rozbudowanej sieci urządzeń, powracający z wakacji mogą naładować swoje auta tuż obok miejsca wypoczynku, a następnie uzupełniać poziom baterii w wielu miejscach po drodze.

Czytaj więcej

– Obserwujemy, że nasi klienci oprócz zakupów w najlepszych cenach coraz częściej korzystają też z innych usług dostępnych tuż przy Biedronkach, takich jak maszyny paczkowe czy stacje ładowania samochodów – mówi Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny i członek zarządu sieci Biedronka. – Jesteśmy zawsze blisko swoich klientów i ich potrzeb, dlatego nasze stacje ładowania powstają nie tylko w dużych miastach, ale też w mniejszych miejscowościach, w tym w kurortach wakacyjnych – dodaje. Do tej pory na parkingach Biedronki zostało wybudowanych w sumie prawie 400 stacji Powerdot, które dysponują liczbą ponad 1 100 złączy, z czego 630 złączy już oddano do użytkowania w 210 lokalizacjach. – Nasze stacje wyróżnia moc 120 kW, pozwalająca naładować średniej wielkości baterię w ok. 20 minut. Za usługę ładowania można zapłacić kartą płatniczą, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, dzięki czemu urządzenia dostępne są dla każdego, bez czasochłonnych formalności. Płatności można też dokonać, skanując kod QR lub korzystając z roamingu – mówi Grigoriy Grigoriev, dyrektor generalny.

W tym roku pod sklepami Biedronki pojawi się 300 do 400 działających stacji ładowania

W chwili ogłaszania projektu w lipcu 2023 roku Powerdot miał zawartych 600 umów ze spółkami energetycznymi. Umowy te zapewniają wykonanie wszystkich zaplanowanych przyłączy, z terminami realizacji najpóźniej w 2024 roku. Zgodnie z aktualnym harmonogramem projektu, do końca 2024 r. wybudowanych będzie 500 obiektów, z czego 300-400 zostanie oddanych do użytkowania. Różnica pomiędzy liczbą wybudowanych i zainstalowanych urządzeń wynika z wydłużonych czasów oczekiwania na działania leżące po stronie firm energetycznych, tj. montaż liczników i podanie napięcia. Opóźnienia w wykonywaniu punktów zasilania spowodowane są zwłoką w uruchamianiu procedur przyłączeniowych w spółkach energetycznych, w tym m.in. niezbędnych procedur przetargowych. Inną przyczyną … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWybuch przy ul. Partyzanckiej. W kilka sekund „zniknął” budynek młynów
Następny artykułPożar pustostanu w Chrzelicach