A A+ A++

W czerwcu 2024 roku policjanci zatrzymali w centrum Skierniewic (woj. łódzkie) nietrzeźwą kierującą. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z popełnionym przestępstwem mieszkanka powiatu skierniewickiego została zatrzymana, a następnie sprawa trafiła do sądu.

Miesiąc później, w lipcu Sąd Rejonowy w Skierniewicach wydał wyrok. Orzekł wobec sprawczyni zakaz prowadzenia pojazdów na okres 4 lat, karę finansową w kwocie 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, a także przepadek na rzecz Skarbu Państwa pojazdu, którym kierowała w stanie nietrzeźwości.

– Ten samochód warty jest ok. 13,5 tys. zł i od teraz jest już własnością państwa – potwierdziła w rozmowie z portalem brd24.pl starszy sierżant Aneta Placek-Nowak, rzecznik Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach.

Kiedy konfiskata samochodu jest nakładana obligatoryjnie

Policjanci przypominają, że od marca 2024 roku weszły w życie nowe przepisy w kwestii nietrzeźwych kierowców. Zgodnie z tymi przepisami, jeśli kierowca ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie może stracić samochód. Konfiskata samochodu jest nakładana obligatoryjnie, jeśli kierowca miał we krwi 1,5 promila alkoholu w organizmie albo więcej, obligatoryjnie jeśli kierowca ma ponad 1 promil alkoholu, ale spowodował wypadek oraz opcjonalnie (po decyzji sądu), jeśli kierowca spowodował wypadek, mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

W sytuacji, kiedy kierowca nie jes … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułElektromobilność nad Wisłą
Następny artykułRozkopane całe miasto, a nastolatka chce sprzedać…