A A+ A++

O wprowadzenie ograniczeń dotyczących ilości alkoholu spożywanego przez pasażerów przed lotem zaapelował szef linii Ryanair – informuje brytyjski dziennik „The Telegraph”. Powodem miałyby być coraz częstsze incydenty z udziałem pasażerów pod wpływem alkoholu.

Szef Ryanaira: Chcesz lecieć, wypij maksymalnie dwa drinki
fot. Robert Cooley / / Shutterstock

Zdaniem Michaela O’Leary, szefa Ryanaira, pasażerowie nie powinni przed lotem pić więcej niż dwa drinki. Problem, przynajmniej dla linii lotniczych, jednak w tym, że te nie mają na razie żadnych narzędzi, by sprawdzać trzeźwość pasażerów wchodzących na pokład. Po drugie, inaczej po wypiciu dwóch drinków będą zachowywały się konkretne osoby.

Jak zauważył O’Leary, „pasażerowie są wpuszczani do samolotów, o ile mogą poruszać się o własnych siłach”.

– W przeszłości pasażerowie, którzy wypili zbyt dużo, bo chcieli zmniejszyć stres przed lotem, ostatecznie zasypiali. Teraz pasażerowie, oprócz alkoholu, zażywają także leki, co daje mieszankę wybuchową. Trudno ich wtedy opanować – skarży się O’Leary.

Incydenty z pijanymi i awanturującymi się pasażerami doprowadzają do opóźnień lotów, a nawet ich odwoływania, co generuje olbrzymie koszty i utrudnienia dla współpasażerów.

Zgodnie z informacjami „The Telegraph” Ryanair prowadzi rozmowy z rządami państw należących do Unii Europejskiej dotyczące ograniczeń spożywania alkoholu przed lotem.

Jak wynika z danych Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych, liczba incydentów z udziałem pijanych pasażerów rośnie. W 2022 r. taki przypadek miał miejsce podczas co 568 lotu, z kolei w 2023 r. zdarzał się raz na 480 lotów.

MKZ

Źródło:
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoncert laureatów konkursu Muzyki Improwizowanej w Śląskim Teatrze Impresaryjnym
Następny artykułPolicja przypomina o znaczeniu praw człowieka w codziennej służbie