Coco Gauff idzie szybko i pewnie przez US Open

PAP/EPA / CJ Gunther / Coco Gauff w meczu z Tatjaną Marią w US Open 2024

Coco Gauff odniosła przekonujące zwycięstwo z Tatjaną Marią w drugiej rundzie US Open. W wieczornych meczach wygrywały również Peyton Stearns, Elina Switolina i Wiktoria Azarenka.

Peyton Stearns

Skoro w 2023 roku Coco Gauff odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym, to w 2024 roku po raz pierwszy broni tytułu. Do US Open przystąpiła rozstawiona z numerem trzecim, a za nią zwycięstwa w dwusetowych meczach z Warwarą Graczewą i Tatjaną Marią. Na razie Coco Gauff kroczy do drugiego tygodnia US Open szybko i pewnie.

W nocy ze środy na czwartek czasu polskiego Coco Gauff potrzebowała do pokonania Tatjany Marii godziny i 21 minut. Trudniejsze było ogranie Niemki w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem 6:4. Tatjana Maria solidnie rozpoczęła mecz, ale od rezultatu 3:2, wygrała już tylko jednego gema. Do końca meczu. Druga runda zakończyła się wynikiem 6:0, a faworytka zdemolowała przeciwniczkę.

Amerykanie mieli jeszcze jeden powód do radości w wieczornych meczach w Nowym Jorku. Peyton Stearns wygrała w dwusetowym starciu z rozstawioną z numerem 12. Darią Kasatkiną. Rosjanka próbowała podjąć walkę w drugim secie, ale skończyło się na doprowadzeniu do tie-breaka. W nim lepsza była reprezentantka USA.

W drugiej rundzie US Open spotkały się Ukrainki. Rozstawiona z numerem 27. Elina Switolina zagrała po raz trzeci w karierze z Anheliną Kalininą. We wcześniejszych dwóch spotkaniach Elina Switolina nie oddała ani jednego seta rodaczce. I tradycji stało się zadość. Elina Switolina zwyciężyła w przekonujący sposób, oddając w krótkim meczu tylko trzy gemy. To ona rzuci wyzwanie Coco Gauff w trzeciej rundzie.

W trzeciej rundzie zagrają dwie Białorusinki. Do faworytki turnieju Aryny Sabalenki dołączyła Wiktoria Azarenka. Doświadczona tenisistka była lepsza w dwóch setach niż Clara Burel.