A A+ A++

Styl francuski we wnętrzach

Styl francuski to kwintesencja elegancji i wyrafinowania. Wnętrza urządzone w tym stylu są pełne subtelnych detali, które nadają im luksusowego charakteru. Dominują tu jasne kolory, takie jak biel, beż, krem, ale nie brakuje także akcentów w odcieniach złota czy pastelowych tonów. Charakterystycznym elementem stylu francuskiego są zdobione meble – bogato rzeźbione komody, delikatne krzesła Ludwik XVI czy finezyjne lustra w złoconych ramach.

Kluczowe elementy:

Meble: postaw na klasyczne, rzeźbione meble z eleganckimi detalami. Krzesła i fotele tapicerowane tkaninami w delikatne wzory to must-have.

Tkaniny: jedwabie, aksamity, satyny – francuski styl uwielbia luksusowe materiały. Zasłony, poduszki, obrusy – wszystko to powinno emanować elegancją.

Oświetlenie i dodatki: subtelne dodatki, takie jak porcelanowe wazony, zegary kominkowe czy stylowe świeczniki, dopełnią aranżację. Żyrandole kryształowe to obowiązkowy element. Ich blask dodaje wnętrzom szyku i wytworności.

Styl francuski fot. Dekoria

Styl angielski we wnętrzach

Styl angielski to połączenie klasyki z przytulnością i domowym ciepłem. Wnętrza urządzone w tym stylu są pełne charakteru, ale zarazem niezwykle komfortowe. W stylu angielskim dominują meble wykonane z drewna, często ozdobione intarsjami czy rzeźbieniami. Kluczowym elementem są również tapicerowane sofy i fotele w stylowe wzory, takie jak kratka czy kwiaty.

Kluczowe elementy:

Meble: solidne, drewniane meble, takie jak masywne komody, witryny oraz klasyczne biblioteki. A do wypoczynku – sofy Chesterfield.

Tkaniny: tkaniny w kwiaty, kratkę, pasy czy motywy paisley.

Oświetlenie i dodatki: lampa stołowa z abażurem, mosiężne kinkiety oraz lampy podłogowe to typowe elementy stylu angielskiego.

Styl angielski
Styl angielski fot. Dekoria

Styl kolonialny we wnętrzach

Styl kolonialny to połączenie europejskiej elegancji z egzotycznymi wpływami krajów kolonialnych. Wnętrza urządzone w tym stylu pełne są naturalnych materiałów i ciepłych kolorów ziemi. Dominują tu ciemne drewno, rattan, bambus oraz skóra. Meble kolonialne często mają masywną formę, a ich zdobienia inspirowane są motywami afrykańskimi, azjatyckimi czy południowoamerykańskimi.

Kluczowe elementy:

Meble: wybieraj meble z egzotycznych gatunków drewna, takich jak mahoń, teak czy palisander. Masywne stoły, komody i szafy często mają prostą formę, ale wyróżniają się wyjątkową fakturą drewna.

Tkaniny: styl kolonialny lubi naturalne materiały.  Tkaniny w ciepłych kolorach, często z motywami etnicznymi, doskonale dopełniają wnętrza.

Oświetlenie i dodatki: lampa z plecionego rattanu, lampiony czy kinkiety z motywami roślinnymi dodają egzotycznego charakteru. Figurki z drewna, maski afrykańskie, ręcznie plecione kosze czy dywany z juty to typowe dekoracje wnętrz w stylu kolonialnym.

Styl kolonialny
Styl kolonialny fot. Dekoria
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzokująca oferta Elona Muska. Tyle płaci za pracę zdalną
Następny artykułPiS pisze do PKW. “Bardzo konkretne pytania”