A A+ A++

Liczba wyświetleń: 798

W Wielkiej Brytanii mnożą się głosy, by chronić najmłodszych przed nieograniczonym dostępem do internetu. Operator sieci komórkowej EE wydał właśnie nowe rekomendacje dotyczące korzystania przez dzieci z telefonów.

Brytyjski operator sieci komórkowej EE wydał właśnie zalecenia dotyczące korzystania z telefonów komórkowych przez najmłodszych, a także przez nastolatki do 13. i do 16. roku życia. Dzieci do 11. roku życia mogą korzystać z telefonów, ale tylko takich o „ograniczonych możliwościach”, a zatem pozwalających jedynie na wysyłanie wiadomości tekstowych i wykonywanie połączeń. Dzieci w tej grupie wiekowej nie powinny mieć jednak dostępu do internetu bez kontroli dorosłych, a w tym do mediów społecznościowych.

Jeśli chodzi o dzieci starsze, to dzieci między 11. i 13. rokiem życia można im pozwolić korzystać z internetu, także bez nadzoru rodziców, ale dzieci te wciąż nie powinny mieć dostępu do mediów społecznościowych. Z kolei nastolatkowie do 16. roku życia powinni, według EE, mieć włączoną w telefonach funkcję kontroli rodzicielskiej.

Zalecenia operatora telefonii komórkowej EE dotyczące korzystania z telefonów przez najmłodszych to efekt prowadzonych już od jakiegoś czasu kampanii na rzecz ochrony dzieci przed szkodliwym oddziaływaniem internetu i mediów społecznościowych. Coraz częściej wskazuje się bowiem na fakt, że nieumiejętne korzystanie ze smartfonów i z zawartości sieci przyczynia się do powstania lub nasilenia się u dzieci i nastolatków problemów psychicznych.

„Chociaż technologia i możliwość łączenia się mają moc zmieniania życia, to zdajemy sobie sprawę z tego, że rosnąca złożoność oferowana przez smartfony może być wyzwaniem dla rodziców i opiekunów. Potrzebują oni wsparcia. Dlatego wprowadzamy nowe wytyczne dotyczące korzystania ze smartfonów przez dzieci poniżej 11. roku życia, w wieku od 11 do 13 lat i w wieku od 13 do 16 lat, aby pomóc dorosłym podejmować najlepsze decyzje dla swoich dzieci w tych latach kształtowania się ich osobowości” – tłumaczy Mat Sears, dyrektor ds. korporacyjnych w EE.

Najnowsze statystyki zebrane przez Ofcom pokazują, że obecnie smartfon posiada prawie co czwarte dziecko w wieku od pięciu do siedmiu lat. Jednocześnie z badania organizacji charytatywnej Parentkind wynika, że aż 83 proc. rodziców uważa smartfony za urządzenia „szkodliwe” dla dzieci i młodzieży. Aż 58 proc. badanych dorosłych popiera zakaz korzystania z telefonów komórkowych przez dzieci i nastolatków poniżej 16. roku życia.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Zdjęcie: Jim Bauer (CC BY-ND 2.0)
Źródło: PolishExpress.co.uk

TAGI: Dzieci, Smartfony, Tablety

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Twoje dane – Twoja sprawa” – XV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego
Następny artykułZakończenie wakacyjnego cyklu spotkań: “Radzyń! Jak się masz?”