Od stycznia 2024 r. dyrektorem Teatru Telewizji jest reżyser teatralny Michał Kotański, który od 2015 r. pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Jego zastępcą został Wojciech Majcherek. Kotański w rozmowie z PAP po objęciu stanowiska w TVP, od razu ocenił, że teatr za poprzedniej władzy był “w jakimś sensie uwikłany politycznie”. – Była lista twórców zakazanych, a wielu twórców nie chciało pracować w upolitycznionej telewizji – mówił.
Wiosną odświeżono logo i czołówkę Teatru Telewizji, zmieniono także godzinę emisji spektakli na 20.30. Format po zmianie władzy w TVP otworzyła Krystyna Janda ze swoim monodramem “Zapiski z wygnania”. Ostatnia premierą w wiosennej ramówce był z kolei spektakl “Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” w reżyserii Mateusza Pakuły.
TVP poinformowała już, co znajdzie się w jesiennej odsłonie Teatru Telewizji. Do TVP wrócą gwiazdy, które od lat były nieobecne na antenach stacji.
Englert, Seweryn i Peszek znów w TVP. Teatr Telewizji w nowej odsłonie
Jak informują Wirtualne Media, jesienią widzów TVP czeka kilkanaście premier Teatru Telewizji z udziałem takich gwiazd jak: Anna Polony, Jan Englert, Andrzej Seweryn i Jan Peszek. W poniedziałek 9 września nowy sezon formatu otworzy powtórka o spektaklu muzycznego “1989”, ukazującego upadek komunizmu z perspektywy trzech małżeństw: Frasyniuków, Wałęsów i Kuroniów.
16 września na antenie TVP1 i TVP Kultura zadebiutuje spektakl w reżyserii Macieja Wojtyszki pt. “Dowód na istnienie drugiego”, będący wariacją autora na temat spotkań Witolda Gombrowicza i Sławomira Mrożka w połowie lat 60. W roli pierwszego autora zobaczymy Jana Englerta, w Sławomira Mrożka wcieli się zaś Przemysław Stippa.
30 września widzowie zobaczą przedstawienie “Powrót do Remis” Didiera Eribona w reżyserii Katarzyny Kalwat. W spektaklu wystąpią m.in. Jacek Poniedziałek i Jaśmina Polak.
Na 7 października Teatr Telewizji zaplanował m.in. premierę spektaklu “Deprawator” z Andrzejem Sewerynem w roli głównej. Tydzień później odbędzie się emisja przedstawienia Joanny Szczepkowskiej “ADHD i inne cudowne zjawiska”, z udziałem autorki w obsadzie.
Październik zamknie spektakl “Nie ma” w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej, będący adaptacją fragmentów książki Mariusza Szczygła pod tym samym tytułem, z udziałem znanego reportażysty.
Jesienią w Teatrze Telewizji będą również wystawiane: “W imię Jakuba S.” w reżyserii Pawła Demirskiego i “Cząstki kobiety” w reżyserii Kornéla Mundruczó, które przygotują Wojciech Smarzowski oraz Piotr Domalewski.
Widzowie zobaczą również spektakle z archiwum TVP: “Bigda idzie!” według Juliusza Kadena-Bandrowskiego z udziałem Janusza Gajosa oraz “Msza za miasto Arras” według Andrzeja Szczypiorskiego. Po dłuższej przerwie powróci także spektakl “Czarownice z Salem” Artura Millera w reżyserii Zygmunta Hübnera.
Czytaj też:
Znany religijny program znika z TVP. “Zdjęty bez wyjaśnienia”Czytaj też:
“Potwornie się rozczarowałam”. Znana dziennikarka miażdży kierownictwo TVP
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS