Przykładowo wyniki lipcowego raportu Hays mówią wprost, że warunki towarzyszące zmianie miejsca zatrudnienia są obecnie mniej sprzyjające niż w analogicznym okresie 2023 r. Według 46 proc. profesjonalistów rekrutacje są obecnie dłuższe niż przed rokiem, decyzje pracodawców są ostrożniejsze, a procesy bardziej złożone.
Poszukiwanie pracy. Setki zgłoszeń na jedno stanowisko
Przedłużające się rekrutacje oraz brak odpowiedzi ze strony firm dotykają zarówno bardziej, jak i mniej doświadczonych pracowników w wielu branżach. Przykładowo Piotr, z niemal 20-letnim doświadczeniem zawodowym, dwa miesiące temu aplikował na stanowisko starszego analityka w dużej globalnej spółce. Rozmowy z potencjalnym pracodawcą trwały długo i były podzielone na trzy etapy. – Następnie miałem w ciągu dwóch tygodni dostać feedback od potencjalnych przełożonych. Po upływie tego czasu sam wysłałem do firmy przypomnienie. Specjalistki ds. HR odpisały, że w najbliższych dniach przekażą informację. Miesiąc później okazało się, że przedsiębiorca w ogóle wstrzymał rekrutację. Niestety, jak dotąd był to jedyny proces rekrutacyjny, w którym brałem udział na wysłanych ok. 50 CV – wylicza.
Dorota, 32-latka z 5-letnim doświadczeniem w finansach, zdobytym w Wielkiej Brytanii, z biegłą znajomością angielskiego, od momentu powrotu do Polski, czyli od ubiegłego roku, nie może nigdzie się zatrudnić. W każdym dniu, gdy rozgląda się za ofertami, składa kilka albo nawet kilkanaście CV. Firmy jednak rzadko się odzywają, a rekrutacje bardzo się ślimaczą.
– Jestem właśnie po dwóch rozmowach w spółce, z którą bardzo chciałabym się związać. Niestety już trzykrotnie wydłużono termin podania dec … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS