A A+ A++

Doktor Andrzej Hańderek, radca prawny prowadzący własną praktykę, mówi wprost, że biorąc pod uwagę grupę uprawnionych, część osób zapewne może nie doczekać nowych regulacji. Dlatego zainteresowanym, którzy chcą podjąć ryzyko prowadzenia sporu sądowego przeciwko ZUS, ekspert wskazuje możliwe kroki prawne. Jakie?

– Sugeruję złożenie wniosku do ZUS o ponowne przeliczenie wysokości emerytury – mówi ekspert. Jak wskazuje, w takim piśmie warto powołać się na kilka kwestii.

Do sądu po ponowne przeliczenie emerytury?

Po pierwsze warto zwrócić uwagę, że TK podtrzymał we wspomnianym orzeczeniu dotychczasową linię orzeczniczą wyrażoną w wyroku z 6 marca 2019 r. (sygn. akt P 20/16). Chodzi o sprawę tzw. rocznika 1953.

– Po drugie w doktrynie prawniczej wyrażany jest pogląd o możliwości bezpośredniego stosowania konstytucji. Dopuszcza on pominięcie przepisów, które są niezgodne z ustawą zasadniczą – mówi mec. Hańderek.

Ekspert ma świadomość, że ZUS zapewne wyda decyzję odmowną w tym zakresie, ale wówczas warto się od niej odwołać do sądu. A w wypadku postępowania sądowego rezultat nie musi być niekorzystny dla ubezpieczon … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChodzą z dzieckiem do specjalisty. Nie wpadli, aby zapytać córkę o jedno
Następny artykuł“Coraz bardziej czuję, że nie jestem akceptowana przez rówieśników”. Wyznania nastolatków