A A+ A++

Bruzdy i zmarszczki, będące naturalnym efektem starzenia się skóry (a które z czasem dotkną każdego z nas!), mimo iż naturalne, bywają dla wielu prawdziwym utrapieniem – stając się tym mankamentem urody, z którym chcielibyśmy pożegnać się na dobre. Zdradzają bowiem wiek, a walka z nimi nie należy do najłatwiejszych.

Obok nieestetycznych wgłębień wraz z upływem lat skóra dodatkowo traci objętość, stając się wiotką, szarą i pozbawioną blasku. Pomocnymi nie są mimika i siła grawitacji – które narażają jedną część naszego ciała na zdecydowanie szybsze starzenie się. Jak temu zapobiec?

Co powoduje szybsze starzenie się skóry? Zwróć uwagę na codzienne nawyki

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już w wieku około 25-30 lat. Chociaż jego początki są z pozoru niewidoczne, a cały proces jest wyjątkowo indywidualny, dając u różnych osób inne objawy w innym czasie, z upływem lat pokazuje swoją moc, uwydatniając mankamenty skóry.

Pierwsze zmiany, będące następstwem mijających lat, z reguły zachodzą na tych obszarach ciała, które są najbardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych. Dlaczego tak się dzieje?

Szczególnie narażoną na szybsze starzenie się jest skóra twarzy i szyi – wynika z zapewnień ekspertów kosmetologii. Stałe ruchy, którym jest poddawana, w połączeniu z ekspozycją na słońce, ewentualnym paleniem tytoniu i nieprawidłowym odżywianiem, stanowią solidną bazę do przyspieszenia tego procesu. Istotną rolę odgrywają też czynniki genetyczne.

Zobacz również:

Co starzeje się najszybciej? Nie zapominaj podczas codziennej pielęgnacji

Skóra szyi i dekoltu jest znacznie cieńsza i delikatniejsza, niż ta, która pokrywa naszą twarz. Ponadto występuje w niej zdecydowanie mniej włókien kolagenowych i elastynowych, które odpowiadają za napięcie i gęstość skóry. Mniej jest tam także gruczołów łojowych, które wytwarzają ochronne sebum, chroniące przed przesuszeniem i niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już w wieku około 25-30 latCanva ProINTERIA.PL

Co więcej, o szyi najczęściej zwyczajnie… zapominamy. Pomijamy tę część naszego ciała podczas codziennej pielęgnacji, nie stosując na nią żadnych produktów. Nie nawilżamy więc i nie dbamy odpowiednio, przez co szyja starzeje się znacznie szybciej. Nie pamiętamy też podczas ekspozycji na słońce – pokrywając kremem twarz i całe ciało, ale nie szyję. Co więc robić?

Gdzie skóra starzeje się najszybciej? Tak o nią zadbaj

Chociaż starzenia się skóry nie da się całkowicie uniknąć, proces ten można skutecznie opóźnić – biorąc sobie do serca wskazania kosmetologów.

  • Postaw na zdrową, bogatą w antyoksydanty dietę.

  • Regularnie uprawiaj aktywność fizyczną.

  • Unikaj bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

W przypadku szyi i dekoltu warto dodatkowo postawić na kosmetyki, które zawierają w swoim składzie przeciwutleniacze oraz witaminę C, która rozjaśnia przebarwienia i spowalnia procesy starzenia się. Dobrym sposobem na poprawienie kondycji tych partii ciała są także regularne masaże.

Odmładzająca, napinająca skórę maseczka do twarzyInteria DIY

INTERIA.PL

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Dołącz do nas … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek w Tomaszowie Mazowieckim. Na ulicy Mostowej zginęły 2 rowerzystki
Następny artykułWakacyjne remonty w poznańskich placówkach oświatowych