A A+ A++

Przy skrzyżowaniu Międzyleskiej z Gazową blok postawił Dom Development. Właśnie go wykańcza i zagospodarowuje teren. Ten etap inwestycji chce zamknąć do końca roku. Drugi już rozpoczął – jest na poziomie garażu podziemnego lub nieco wyżej. W dwóch budynkach o nazwie Międzyleska znajdzie się 397 mieszkań.

Obok buduje Robyg. Przystanek Tarnogaj to pięciopiętrowy blok z 126 lokalami.

Najwięcej mieszkań wprowadzi Develia, która przygotowuje się do zabudowania ponad 4-hektarowej działki przy Międzyleskiej (niedaleko skrzyżowania z ul. Klimasa). Przedstawiciel dewelopera informuje, że w planach jest grupa bloków na około 1050 lokali. Obecnie są projektowane w pracowni SRDK Studio Projekt z Wrocławia. Planowany termin wprowadzenia projektu do sprzedaży to drugi kwartał 2025 r.

Develia zacznie inwestycję przy Międzyleskiej od wyburzenia kilkunastu budynków gospodarczych i biurowych.

Okolica ul. Międzyleskiej na Tarnogaju

3 tys. nowych osób na Tarnogaju?

Łączna liczba nowych mieszkań przy ul. Międzyleskiej na Tarnogaju (planowanych i budowanych) od tych trzech deweloperów to 1573. Przyjmując średnią dwóch osób w jednym, dostajemy liczbę 3146 nowych mieszkańców, a to mniej więcej jedna trzecia zameldowanych na osiedlu w dniu 30 czerwca 2024 roku.

Mieszkańcy Tarnogaju stanowią 5,5 procenta osób zameldowanych na osiedlach starych Krzyków (Przedmieście Oławskie, Huby, Powstańców Śląskich, Gaj, Borek, Księże, Brochów, Bieńkowice, Jagodno, Wojszyce, Ołtaszyn, Krzyki-Partynice, Klecina).

Z najświeższych danych o zameldowaniu wynika, że najwięcej ludzi z Krzyków żyje na osiedlach Powstańców Śląskich, Krzyki-Partynice i Przedmieście Oławskie. Najmniej na Bieńkowicach, Księżu i Ołtaszynie.


Zobacz również

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTest smartfona HTC U24 pro – funkcjonalny model ze Snapdragonem 7 Gen 3 i mini-jackiem 3,5 mm. Jedyny w swoim rodzaju
Następny artykułDrzewa. Rysunek tuszem. Biblioteka w Szczawnie-Zdroju zaprasza na wystawę lokalnej artystki