A A+ A++

Na placu budowy w ciągu ulicy Sienkiewicza widać spore zaawansowanie prac. Powstaje rondo, które usprawni ruch na wjeździe do Narodowego Instytutu Onkologii. Obiekt zyskał już warstwę nawierzchni.

 
Prace przy budowie trzywlotowego ronda rozpoczęły się w marcu. Do tej pory wykonano konieczne roboty związane z przebudową uzbrojenia podziemnego: ułożono nowe kable energetyczne, gazociągi, wodociąg i kanalizację deszczową. Zabudowano też kolejne warstwy wzmocnienia gruntu i podbudowy pod konstrukcję jezdni, układane są krawężniki. Wkrótce powstanie tam również nowe oświetlenie uliczne doświetlające przejścia dla pieszych.

Rondo przede wszystkim ułatwi dojazd do Narodowego Instytutu Onkologii. Będzie to spora ulga dla pacjentów oraz pracowników, którzy dojeżdżają do tej placówki.

Obiekt buduje miasto, zadanie realizuje gliwickie Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów. Koszt inwestycji to 2,4 mln zł. Środki pochodzić będą z budżetu Gliwic i pozyskanego przez miasto dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zakończenie prac przewidywane jest jeszcze w tym roku.

To nie jedyne powstające rondo w Gliwicach

Choć właściwie nic tego nie zapowiadało, w tym roku zapadła decyzja o budowie ronda na zbiegu ulic Staromiejskiej i Portowej w Łabędach. Jeszcze w czerwcu ZDM informował, że inwestycja może zostać zrealizowana pod warunkiem wygospodarowania na ten cel środków finansowych. Ostatecznie na czerwcowej sesji Rady Miasta wprowadzono zmiany w uchwale budżetowej, w której zabezpieczono na ten cel milion zł.

Prace rozpoczęły się w wakacje, a ich finał przewidziano jeszcze we wrześniu. Nowy obiekt ułatwi kierowcom poruszanie się w obrębie skrzyżowania, gdzie włączanie się do ruchu z ulicy podporządkowanej bywało utrudnione.

(żms), UM Gliwice(mf)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – święto patronalne katedry i archidiecezji gnieźnieńskiej
Następny artykułHuśtawka emocji w meczu Linette