A A+ A++

Anna Kompanowska kandydatką na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.

12 sierpnia odbyło się posiedzenie – powołanej przez Pawła Gulewskiego, prezydenta Torunia – komisji konkursowej w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora CSW. Komisja spotkała się z trzema osobami, które po spełnieniu kryteriów formalnych zakwalifikowały się do dalszego postępowania konkursowego. Swoją wizję i program działalności instytucji przedstawili: Karina Dzieweczyńska, Anna Kompanowska oraz Wacław Kuczma.

Komisja – niemal jednogłośnie – wskazała prezydentowi Torunia kandydaturę Anny Kompanowskiej. Paweł Gulewski przychylił się do przedstawionej rekomendacji i wystąpi do pozostałych organizatorów (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwo Kujawsko-Pomorskie) o pozytywną opinię dotyczącą powołania Anny Kompanowskiej na stanowisko dyrektora CSW z dniem 1 października 2024 roku.

Wybór pani Anny Kompanowskiej na nową dyrektorkę Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu jest kluczowy dla dalszego rozwoju tej instytucji mówi Paweł Gulewski, prezydent Torunia. – Kandydatka nie tylko doskonale zna zespół CSW, ale również w trudnym czasie pandemii COVID-19 oraz wysokiej inflacji wykazała się skuteczną realizacją projektu inwestycyjnego związanego z rozbudową CSW. Dzięki swojemu doświadczeniu i znajomości specyfiki instytucji nowa dyrektorka będzie w stanie skupić się na efektywnym zarządzaniu, pozyskiwaniu dodatkowych środków zewnętrznych oraz nawiązywaniu i utrzymywaniu owocnej współpracy z innymi instytucjami kulturalnymi – dodaje prezydent Torunia.

Skład komisji konkursowej w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu:

  1. Adam Szponka, przewodniczący komisji, przedstawiciel Gminy Miasta Toruń,
  2. Jan Świerkowski, przedstawiciel Gminy Miasta Toruń,
  3. Marek Smoczyk, przedstawiciel Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  4. Donata Jaworska, przedstawicielka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
  5. Daniel Muzyczuk, przedstawiciel Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
  6. Anna Marcinkiewicz, przedstawicielka Związku Zawodowego Pracowników Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu,
  7. Krzysztof Białowicz, przedstawiciel Związku Zawodowego Pracowników Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu,
  8. Marek Czarnecki, przedstawiciel Fundacji „For Photography”,
  9. Marian Stępak, przedstawiciel Związku Polskich Artystów Plastyków.

Termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie na stanowisko dyrektora CSW „Znaki Czasu” upłynął 22 lipca 2024 roku. Do Urzędu Miasta Torunia wpłynęło pięć ofert. Kandydaturę w konkursie zgłosili: Karina Dzieweczyńska, Dominik Jałowiński, Anna Kompanowska, Wacław Kuczma i Jacek Kudelski.

Kadencja Krzysztofa Stanisławskiego, obecnego dyrektora CSW „Znaki Czasu”, upływa 30 września 2024 roku.


Pani Anna Kompanowska od 2008 roku jest związana z Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Pracowała na stanowiskach kierownika Działu Wydawnictwo i Księgarnia oraz kierownik Działu Biblioteka i Archiwum, kierownik Centrum Literatury i Wydawnictw. Obecnie pełni funkcję zastępcy dyrektora CSW. 

Pracowała jako doradca metodyczny i specjalista ds. promocji i współpracy z wydawcami w firmie Nowela Livres de France w Poznaniu, prowadziła zajęcia dydaktyczne w Katedrze Filologii Romańskiej oraz na Wydziale Politologii i Stosunków Międzynarodowych UMK w Toruniu.

Uczestniczyła w kursach z zakresu zarządzania kulturą, finansowania projektów kulturalnych, tworzeniach i zarządzania projektami w ramach EFS. 

Fot. © UMT 2024, autor: Małgorzata Litwin, licencja: CC BY-NC 4.0

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł13-latek ważył 10 kg. Matka aresztowana za znęcanie się
Następny artykułPrawo.pl: od 15 sierpnia można będzie budować bliżej sąsiada