A A+ A++

Dzięki pozyskaniu nowoczesnego sprzętu Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie w stanie rozszerzyć zakres swojej działalności w leczeniu operacyjnym chorób nowotworowych – zarówno układu moczowego, jak i przewodu pokarmowego.

Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu od 2016 r. wykonywał zabiegi z asystą robota Da Vinci Si. Dotychczas robot wykorzystywany był w Oddziale Urologii Ogólnej i Onkologicznej, podczas operacji pacjentów ze schorzeniami onkologicznymi w obrębie układu moczowego. Po 8 latach nadszedł czas wymiany na nowy model.

– Przez ostatnie 8 lat zostało przeprowadzonych ponad 500 procedur z zastosowaniem tego zaawansowanego sprzętu. Dziś Specjalistyczny Szpital Miejski pozyskał system robotyczny czwartej generacji – Da Vinci Xi. Dzięki temu będziemy w stanie rozszerzyć swoją działalność w zakresie leczenia chorób nowotworowych zarówno układu moczowego jak i pokarmowego. Zagwarantuje to pacjentom Torunia i rejonu toruńskiego dalsze leczenie na światowym poziomie – podkreśla dr. n. med. Witold Mikołajczak, kierownik Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu.

1 lipca 2024 r. dokonano wyboru oferty firmy Synektik S.A. na dostawę robota Da Vinci Xi. Wartość oferty brutto wyniosła 6 987 384 zł. Szpital otrzymał na ten cel dotację Gminy Miasta Toruń w kwocie 7 000 000 zł. 

Oferta firmy Synektik S.A. obejmowała dostawę robota Da Vinci Xi, akcesoriów chirurgicznych niezbędnych do wykonania 30 zabiegów oraz szkolenie personelu medycznego z obsługi nowego robota.

Szpital posiada pełne zabezpieczenia kadrowe do obsługi i eksploatacji robota. W związku z zakwalifikowaniem placówki do II poziomu Krajowej Sieci Onkologicznej, zadanie należało do priorytetowych realizacji w roku 2024.

Fot. Eryk Milarski/SSM

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBranżowe Centrum Umiejętności w „medyku”
Następny artykułNiezwykłe znalezisko sprzed wieków. Rzadkie wycinanki z papieru w XVII-wiecznej Anglii