A A+ A++

Od 5 sierpnia mieszkańców i kierowców czekają znaczące zmiany w organizacji ruchu na odcinku alei Wojska Polskiego. Remont, który ma na celu poprawę stanu nawierzchni, wprowadzi wiele utrudnień, ale również przyczyni się do poprawy komfortu podróżowania w przyszłości.

Zmiany w organizacji ruchu na alei Wojska Polskiego

W poniedziałek, 5 sierpnia, rozpocznie się remont alei Wojska Polskiego, obejmujący odcinek drogi krajowej DK-91 pomiędzy wiaduktem w ul. Warszawskiej a wiaduktem w alei Jana Pawła II. Kierowcy muszą przygotować się na zwężenie jezdni do jednego pasa w każdym kierunku, co oznacza, że ruch w stronę Katowic oraz Warszawy będzie odbywał się tylko po jednym pasie. To ważny odcinek, który nie został uwzględniony w poprzedniej, kompleksowej przebudowie drogi.

Przebudowa i koszty związane z inwestycją

Inwestycję zlecił Miejski Zarząd Dróg, który w wyniku postępowania przetargowego wybrał firmę Colas Polska. Koszt realizacji remontu wyniesie 7 mln 380 tys. zł, jednak dzięki możliwości uzyskania dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa, miasto pokryje jedynie połowę tej kwoty, co oznacza, że jego wydatki wyniosą około 3,7 mln zł. Remont obejmie sfrezowanie istniejącej nawierzchni, prace ziemne oraz budowę nowej nawierzchni bitumicznej z odpowiednią podbudową.

Planowane terminy realizacji i zakończenia prac

Wykonawca ma 4 miesiące na zrealizowanie zadania, co oznacza, że planowane zakończenie prac przypada na 23 listopada. Mieszkańcy powinni być świadomi, że pomimo utrudnień, postępujące prace przyczynią się do znacznej poprawy stanu nawierzchni oraz bezpieczeństwa na tej ważnej arterii komunikacyjnej. Warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ efekty końcowe z pewnością będą korzystne dla wszystkich użytkowników drogi.

Według informacji z: Urząd Miasta Częstochowy

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW szpitalu Biegańskiego w Łodzi prowadzone są operacje z wykorzystaniem technik 3D
Następny artykułKolejne kłopoty Gazpromu: płonie największa rafineria w Rosji