A A+ A++

fot. MZUiM

Dobiega końca montaż kolejnych stacji Roweru Metropolitalnego w Tychach. Docelowo metrorowery będzie można wypożyczyć aż w 53 miejscach na terenie naszego miasta. Zwiększenie liczby stacji ułatwi korzystanie z systemu mieszkańcom dzielnic znajdujących się na obrzeżach miasta – Wilkowyj, Czułowa, Mąkołowca, Cielmic, Żwakowa, Urbanowic, Jaroszowic i Wartogłowca.

System Roweru Metropolitalnego działa od 25 lutego. Dotychczas, podobnie jak w ubiegłych latach, kiedy funkcjonował system roweru miejskiego, do dyspozycji mieszkańców było 7 stacji: Jaśkowicka, Plac Baczyńskiego, Hale Targowe, Paprocany, Skrzyżowanie Niepodległości/Grota Roweckiego, Dworzec PKP i Lodowisko, oraz 60 rowerów. W tym czasie rowery wypożyczono 8857 razy, a najaktywniejszy użytkownik skorzystał z jednośladów 147 razy. Najczęściej rowery pobierane były ze stacji w Paprocanach (prawie 2000 wypożyczeń) oraz przy Hala Targowych (prawie 1500).

Po rozbudowie systemu w mieście pojawią się 53 stacje i 500 jednośladów. Dodatkowe lokalizacje stacji pojawią się w dzielnicach obrzeżnych – Wilkowyjach, Czułowie, Mąkołowcu, Cielmicach, Żwakowie, Urbanowicach, Jaroszowicach i Wartogłowcu. W każdej  z wymienionych dzielnic pojawi się co najmniej jedna stacja.

– Wybierając lokalizacje dla poszczególnych stacji, staraliśmy się wsłuchiwać w głosy naszych mieszkańców. Stąd rowery pojawiły się na osiedlu Balbina, w Cielmicach przy ulicy Jedności, a także przy ul. Tischnera na wysokości Parku bł. Karoliny oraz na ulicy Myśliwskiej – wymienia Katarzyna Kajstura, kierownik Działu Organizacyjnego Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Metrorowerem będzie można bez problemu poruszać się po wszystkich miastach GZM, nie zwracając uwagi na granice. W sumie system obejmie 31 gmin GZM, z imponującą liczbą 7000 rowerów do wypożyczenia.

Żeby wypożyczyć rower, należy pobrać aplikację METROROWER i założyć konto. Pierwsze 30 minut korzystania z roweru kosztuje 1 zł w cenniku standardowym. Z kolei w abonamencie użytkownicy otrzymają 60 minut darmowych dziennie.

Co ważne – posiadacze biletów średnio lub długookresowych w systemie Transport GZM mogą korzystać z Metroroweru przez 60 minut dziennie bez dodatkowych opłat.

Wszystkie informacje o rowerze metropolitalnym znajdują się na stronie internetowej metrorower.transportgzm.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChatGPT z przełomową nowością. Sprawdź, czy możesz już korzystać
Następny artykułPierwszy aqua park w Szczyrku z największą strefą saun w Beskidzie Śląskim