A A+ A++

Jazda na rowerze pod wpływem alkoholu jest bardzo niebezpieczna, a dodatkowo bardzo kosztowna. Przekonał się o tym 51-letni mieszkaniec Mysłowic, który podróżował swoim rowerem, mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Pomimo ukarania wysokim mandatem mężczyzna kontynuował swoją podróż, a po nie całej godzinie znów trafił w ręce mundurowych. Tym razem alkomat wskazał 1,7 promila. O losie 51-latka zadecyduje teraz sąd.

Wysoka kara za jazdę po alkoholu

Uwagę policjantów z mysłowickiej patrolówki zwrócił wczoraj mężczyzna, który podróżował na swoim rowerze w dzielnicy Wesoła. Mundurowi w trakcie kontroli poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, jak się okazało, 51-latek jechał na rowerze, mając 1,8 promila. Za to wykroczenie został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Stróże prawa poinformowali go również, by dalej szedł pieszo, prowadząc swój rower.

Mężczyzna ten jednak postanowił kontynuować swoją podróż na rowerze i już po niecałej godzinie znów został zatrzymany przez ten sam patrol. Tym razem alkomat wskazał, że w jego organizmie było 1,7 promila, a z uwagi na okoliczności o dalszym losie mieszkańca Mysłowic zadecyduje teraz sąd.

Mundurowi przypominają, że zgodnie z art 87 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym:

§  1.

Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,

podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

§  1a.

Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.

§  2.

 Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych.

§  3.

W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

§  4.

W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚw. Alfons Maria Liguori. Założyciel Redemptorystów i wielki święty
Następny artykułTurcja blokuje import do Rosji. Sankcje coraz skuteczniejsze