Z dniem 1 sierpnia br. pracę na stanowisku sekretarza miasta Torunia rozpoczął Przemysław Kuczkowski.
– Z informacji i protokołu posiedzenia komisji, która była odpowiedzialna za przeprowadzenie procedury naboru na stanowisko sekretarza jednoznacznie wynika, że pan Przemysław Kuczkowski wykazał się największym doświadczeniem spośród kandydatów. Ma absolutnie niezaprzeczalne kwalifikacje, aby służyć mieszkańcom Torunia – mówi Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia.
W związku z ogłoszonym naborem, zgodnie z zarządzeniem nr 158 Prezydenta Miasta Torunia z dnia 2 lipca 2024 r. w sprawie przeprowadzenia naboru na kierownicze stanowisko urzędnicze – sekretarza miasta Torunia, w wyznaczonym terminie, tj. do 12 lipca 2024 r., wpłynęły 3 oferty. 16 lipca 2024 r. komisja dokonała otwarcia i oceny formalnej ofert, w wyniku której ustalono, że dwóch kandydatów spełniło wymagania formalne i zostali zaproszeni do kolejnego etapu naboru.
19 lipca 2024 r. komisja przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne i dokonała oceny kandydatów. Komisja została zapoznana z koncepcjami pracy na stanowisku sekretarza miasta Torunia oraz motywacjami przystąpienia do konkursu. Głównym przedmiotem rozmów z kandydatami były propozycje zmian organizacyjnych w Urzędzie Miasta Torunia oraz standaryzacja obsługi mieszkańców.
Efektem pracy komisji było przedstawienie Prezydentowi kandydatury Pana Przemysława Kuczkowskiego na stanowisko Sekretarza Miasta. Paweł Gulewski podzielił zdanie komisji konkursowej i zdecydował o zatrudnieniu nowego sekretarza od 1 sierpnia 2024 roku.
– Koncepcja pracy przedstawiona przez Pana Przemysława Kuczkowskiego opiera się na konsekwentnej realizacji założeń takich jak nowoczesny Urząd Miasta Torunia w zakresie profesjonalnej kadry urzędniczej oraz informatyzacji urzędu, służebnej roli pracowników samorządowych wobec mieszkańców, realizacji koncepcji „smart city” oraz sprawnego współdziałania z Radą Miasta Torunia – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Torunia.
Zakres kompetencji sekretarza miasta Torunia obejmuje wspomaganie Prezydenta Miasta Torunia w zapewnieniu sprawnego funkcjonowania Urzędu Miasta Torunia. W szczególności poprzez:
1) zapewnienie właściwej organizacji i koordynacji pracy Urzędu,
2) tworzenie Regulaminu Organizacyjnego Urzędu oraz monitorowanie jego funkcjonowania,
3) proponowanie lub inicjowanie rozwiązań wpływających na polepszenie funkcjonowania Urzędu,
4) nadzorowanie procesu tworzenia projektów aktów prawnych wydawanych przez Prezydenta,
5) wdrażanie oraz usprawnianie zasad ustalonej przez Prezydenta polityki gospodarowania majątkiem Urzędu,
6) koordynowanie i nadzorowanie realizacji zadań podległych komórek organizacyjnych zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym Urzędu (Wydział Obsługi Mieszkańców, Wydział Spraw Administracyjnych, Urząd Stanu Cywilnego, Biuro Obsługi Urzędu, Biuro Rady Miasta),
7) nadzór nad procesem obsługi interesantów, realizowanym przez podległe działy,
8) koordynowanie realizacji przez Urząd zadań związanych z wyborami i referendami,
9) nadzorowanie funkcjonowania systemu zarządzania jakością w Urzędzie.
O lewej stoją: zastępca prezydenta Adam Szponka, skarbniczka Aneta Pietrzak,
zastępca prezydenta Rafał Pietrucień, sekretarz Przemysław Kuczkowski,
zastępczyni prezydenta Torunia Dagmara Zielińska
Przemysław Kuczkowski ma 42 lata. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Odbył seminarium doktorskie w UW-M – tematem pracy była współpraca międzynarodowa jednostek samorządu terytorialnego regionu kujawsko-pomorskiego. Ukończył studia podyplomowe w zakresie prawa spółek oraz zarządzania funduszami unijnymi, a także studia MBA.
Od grudnia 2020 r. do kwietnia 2024 r. zajmował stanowisko sekretarza miasta w Urzędzie Miasta Golubia-Dobrzynia. Wcześniej, przez 9 lat, pracował w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, m.in. jako dyrektor biura Prezesa, dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, z-ca dyrektora oddziału regionalnego w Toruniu, a także jako p.o. kierownika Biura Powiatowego w Wąbrzeźnie.
W latach 2016-2020 prowadził kancelarię radcy prawnego. Współpracował z gminami Wąpielsk, Radomin oraz Miasto Golub-Dobrzyń.
Od 2020 r. asystent badawczo-dydaktyczny w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Prowadził zajęcia dydaktyczne w zakresie prawa i postępowania administracyjnego, statusu prawnego urzędników administracji publicznej oraz ochrony danych osobowych.
W 2014 r. odznaczony oznaką „Zasłużony dla Rolnictwa”, a w 2021 roku rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przyznał mu nagrodę III stopnia za osiągnięcia naukowe.
Zdjęcia: © UMT 2024, autor: Małgorzata Litwin, licencja: CC BY-NC 4.0
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS