A A+ A++

Ma MOP-ie w Chociszewie przy autostradzie A2 stanęły najszybsze ładowarki samochodów elektrycznych w kraju. Ich moc dalece przekracza zdolności obecnych samochodów elektrycznych.

Firma Polenergia uruchomiła najszybsze stacje ładowania aut elektrycznych w Polsce. Stanęły przy Autostradzie Wielkopolskiej, w połowie drogi między Poznaniem a Frankfurtem nad Odrą – na terenie MOP-u Chociszewo. 

Z jaką mocą ładuje się samochody elektryczne

400 kW to moc, jakiej nie jest w stanie dziś przyjąć lwia część sprzedawanych obecnie aut elektrycznych. Choć w gamie Audi, Porsche, Hyundaia, Kii czy Tesli przybywa aut z bateriami mogącymi przyjąć prąd stały o mocy przeszło 200 kW, 400 kW to dla nich poziom wciąż nie do osiągnięcia.  

Po co ładowarka o mocy 400 kW

W związku z błyskawicznym rozwojem technologii bateryjnych producenci ładowarek muszą być gotowi “na zaś”. Biorąc pod uwagę koszt przygotowania stacji ładowania prądu stałego liczony w setkach tysięcy złotych, trzeba je traktować jak inwestycję długoterminową. A ta ma największą szansę przynieść oczekiwany zwrot, jeśli stacja będzie mogła spełnić oczekiwania klientów przez długie lata. Korzystając z pełnej mocy, użytkownicy aut elektrycznych będą mogli zwiększyć zasięg o 100 km w zaledwie kilka minut, a dużą baterię, naładować od 0 do 80 proc. w kilkanaście.

Polski producent ładowarek

Polenergia do postawienia najszybszych ładowarek w kraju,  wybrała polskiego producenta stacji ładowania, firmę Ekoenergetyka. To dostawca nowoczesnych rozwiązań ładowania, znany klientom elektrycznych aut w całej Europie. Stacje ładowania Ekoenergetyki stoją w Paryżu, Madrycie, Sztokholmie, Berlinie czy Monachium, a w Polsce – między innymi w Warszawie i Krakowie.

Ładowarki do samochodów elektrycznych przy autostradzie A2

Autostrada Wielkopolska to jedna z najpopularniejszych dróg szybkiego ruchu w Polsce. Uruchomione stacje ładowania Polenergii znajdują się na terenie MOP-u Chociszewo, w połowie drogi pomiędzy Poznaniem i Frankfurtem nad Odrą. To około 10 minut od trasy ekspresowej S3. Docelowo ładowarki Polenergii będą dostępne w ośmiu MOP-ach: Chociszewo, Rogoziniec, Dopiewiec, Konarzewo, Targowa Górka, Chwałszyce, … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejny nowy typ chińskich okrętów podwod­nych
Następny artykułDiecezja zbiera na utrzymanie statku do transportu nielegalnych migrantów. Do Europy