Jednak zintegrowane podejście do ESG jednoznacznie pokazuje, że inwestowanie w zrównoważony rozwój społeczny nie jest jedynie wyborem etycznym, lecz poparte jest silnym uzasadnieniem biznesowym. Brak zrównoważonych praktyk biznesowych w zakresie kwestii społecznych negatywnie wpływa na pozostałe elementy zrównoważonego rozwoju, gdyż obszary te są bardzo mocno powiązane, a bez dostosowania się do oczekiwań społecznych trudno uznać działania organizacji za zrównoważone.
Identyfikacja to za mało
Zrównoważony rozwój społeczny obejmuje takie obszary, jak warunki pracy, prawa człowieka w łańcuchu dostaw, zdrowie i bezpieczeństwo oraz DE&I (ang. Diversity, Equity and Inclusion, pl. Różnorodność, Równość i Włączenie). W dzisiejszym globalnym krajobrazie biznesowym nie wystarczy jedynie rozpoznać te obszary. Wymagane jest kompleksowe podejście skoncentrowane na interesariuszach, uwzględniające łańcuch wartości. Organizacje muszą wdrożyć proces należytej staranności, identyfikując i zajmując się krytycznymi kwestiami społecznymi związanymi z ich działalnością i łańcuchem wartości, w ramach analizy podwójnej istotności.
Jednak zrównoważony rozwój społeczny nie kończy się na identyfikacji istotnych kwestii społecznych i podejmowaniu działań w tym zakresie. Przekonanie, iż kontekst społeczny zrównoważonego rozwoju pozostaje w sferze niematerialnej, jest błędne. Powstało wiele wskaźników, z których organizacje mogą korzystać, aby ustalać i weryfikować swoje cele, wyniki i postępy w działaniach zrównoważonych społecznie. Dodatkowo wszystkie opracowane standardy raportowania, takie jak Europejskie Standardy Raportowania Zrównoważonego Rozwoju (ESRS), ujawnienia amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz standardy stworzone przez Międzynarodową Radę Standardów Zrówno- ważonego Rozwoju (ISSB) kładą ogromny nacisk na przejrzyste, spójne i porównywalne ujawnienia w tym zakresie.
Dlaczego zrównoważony rozwój społeczny jest ważny?
Cele zrównoważonego rozwoju stworzone przez Org … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS