Microsoft musi zdecydowanie przyjrzeć się najnowszym sygnałom od graczy oraz raportowi Digital Foundry. Starsze modele Xboksów One nie mogą pobrać aktualizacji, przez co nie łączą się z serwerami.
O problemie premierowych modeli Xboksów One na początku poinformowali użytkownicy, a następnie bardzo dokładnie temat zbadali specjaliści z Digital Foundry. Dziennikarze Eurogamera przekazali wyniki swoich testów gigantowi z Redmond, kiedy okazało się, że trudności są znaczące i zaburzają korzystanie ze sprzętu.
Jeśli macie w szafie Xboksa One, którego w ostatnim czasie nie aktualizowaliście, to… jak na razie tego nie zrobicie. Urządzenia ze starszym firmware nie mogą pobrać najnowszych plików wrzuconych na serwery Microsoftu, w związku z czym sprzęt nie łączy się z Xbox Live, nie może pobrać gier i w zasadzie staje się konsolą wyłącznie do rozgrywki offline.
Problem nie został zauważony w przypadku Xboksa One S i Xboksa One X – jedynie premierowe modele Xboksa One nie są w stanie pobrać firmware, lecz systematyczne aktualizowanie konsoli podobno sprawia, że gracze komfortowo ściągną najnowsze pliki dostarczone przez producenta.
Digital Foundry próbowało zaktualizować trzy wersje Xboksa One (dwie z dashboardem z 2017 roku, jedną z 2018 roku), ale niestety urządzenia nie ściągają najnowszego firmware. Pomimo starań redakcji – w tym próby pobrania plików poprzez zwykłą aktualizację lub z wykorzystaniem pamięci USB – konsole odmawiały współpracy.
Ogromne trudności rodzą się w jeszcze jednym momencie – jeśli zamierzacie sprzedać Xboksa One i przywrócicie konsoli ustawienia fabryczne, to następny użytkownik nie będzie mógł ściągnąć aktualizacji i w zasadzie utraci dostęp do wielu funkcji sprzętu.
W związku z coraz większym zamieszaniem, jakie powoduje awaria Xboksów One, rozgłos zyskuje petycja obywatelska „Stop Destroying Videogames” kierowana do Komisji Europejskiej w sprawie praktyk producentów i wydawców wobec starszych gier oraz produktów. Organizatorzy akcji chcieliby, by przedsiębiorstwa wywiązywały się z wymogu „pozostawienia wspomnianych gier wideo w stanie funkcjonalnym (grywalnym)”.
Jutro startuje zbiórka podpisów pod europejską petycją obywatelską w tej sprawie: https://citizens-initiative.europa.eu/initiatives/details/2024/000007_en… Ważne żeby osiągnęła min. 1 mln podpisów i przekroczyła progi w min. 7 państwach UE – tylko wtedy Komisja Europejska musi się tym zająć. Zachęcam do rozpowszechniania info 😉
Jutro startuje zbiórka podpisów pod europejską petycją obywatelską w tej sprawie: https://t.co/fJGOSfYDvY
Ważne żeby osiągnęła min. 1 mln podpisów i przekroczyła progi w min. 7 państwach UE – tylko wtedy Komisja Europejska musi się tym zająć. Zachęcam do rozpowszechniania info 😉— Radek Dubisz 🔜 Gamescom (@RadekDubisz) July 30, 2024
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS