A A+ A++

Służby zabezpieczające tegoroczne IO masowo korzystają z AI, co wzbudza obawy o bezpieczeństwo i prywatność. Pojawia się dużo sprzeciwów dot. masowej inwigilacji osób przebywających aktualnie w Paryżu.

Trwające aktualnie Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu mają być najbardziej ekologicznymi i nowoczesnymi IO w historii. Francja znacząco ograniczyła koszty ich przygotowania, a na dodatek wdrożyła na szeroką skalę sztuczną inteligencję.


Paryż
Źródło: Chris Karidis / Unsplash

Paryż

Źródło: Chris Karidis / Unsplash

Służby zabezpieczające imprezę masową korzystają z nadzoru wideo oraz technologii bezpieczeństwa i wykrywania niebezpiecznych zdarzeń z wykorzystaniem AI. Rozwiązanie to w czasie rzeczywistym analizuje materiały wideo w celu przewidywania różnego rodzaju anomalii i zagrożeń bezpieczeństwa

Zobacz również:

W Paryżu kamery wideo w całym mieście będą obserwować miliony odwiedzających, aby wykryć broń lub osoby poruszające się w tłumie, między innymi rzeczy, które mogą być postrzegane jako prekursory ataku. Personel bezpieczeństwa zdecyduje następnie, czy powiadomić władze, w tym lokalną i krajową policję.

Podczas gdy francuscy ustawodawcy nazywają to narzędzie środkiem bezpieczeństwa mającym na celu ochronę wielotygodniowego wydarzenia przed przemocą, obrońcy prywatności po obu stronach Atlantyku podnoszą alarm.

Niektórzy obrońcy prywatności twierdzą, że zagrożenia związane z naruszeniem swobód obywatelskich, wbudowaną stronniczością, fałszywymi alarmami i gromadzeniem danych biometrycznych będą nieuchronnie kontynuowane, jeśli lub kiedy technologia ta zostanie wykorzystana podczas nadchodzących mega-wydarzeń w USA, takich jak Mistrzostwa Świata FIFA 2026, Letnie Igrzyska Olimpijskie 2028 w Los Angeles i właśnie nagrodzone Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2034 w Salt Lake City.

Francuskie prawo zezwalające na wzmożony nadzór AI podczas Igrzysk Olimpijskich zostało uchwalone na określony czas. Chociaż będzie ono również wykorzystywane podczas paraolimpiady w 2024 r., która rozpocznie się 28 sierpnia, prawo to wygaśnie wiosną przyszłego roku. Mimo to, niektórzy obrońcy prywatności twierdzą, że zwiększone wykorzystanie zabezpieczeń wideo wspomaganych sztuczną inteligencją podczas tak głośnych wydarzeń może zwiększyć apetyt na masową inwigilację poza murami obiektów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNasze Miasto: Za nami Częstochowa Summer Festival 2024 – ZDJĘCIA. Zagrały Baciary, Daj to głośniej i Aparaty. Działo się!
Następny artykułNowe ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Minionej doby strażacy wyjeżdżali na 21 akcji