W polskiej wersji językowej “W głowie się nie mieści 2” pierwsze skrzypce grają Małgorzata Socha (Radość) i Olga Sarzyńska (Obawa). Poza nimi w bajce o emocjach, które sterują dorastającą Riley można usłyszeć Maję Ostaszewską, Cezarego Pazurę, Kingę Preis, Szymona Kuśmidera czy Zuzannę Bernat. Dziś aktorzy mogą otwierać szampany. Ich praca została doceniona przez widzów. Bajka, do której stworzyli polski dubbing, zapisuje się właśnie w historii popkultury.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
“W głowie się nie mieści” zgarnia ponad miliard dolarów
Stało się. Dotychczasowy lider zdetronizowany. Od 2019 r. najchętniej oglądaną, najlepiej zarabiającą animacją była druga część “Krainy Lodu”. Film zarobił 1,451 miliarda dolarów na świecie. Na drugim miejscu plasował się “Super Mario Bros. Film” (1,36 mld dol), kolejna była pierwsza “Kraina Lodu” (1,27 mld dol), następna – animacja “Iniemamocni 2” (1,24 mld dol).
Jak pisaliśmy, w zaledwie 19 dni animacja o dziewczynce i jej emocjach zgarnęła 1,015 mld. Warto dodać, że pierwsza część historii w box office osiągnęła 858,8 mln dolarów. Teraz amerykańskie media podają najnowszy wynik finansowy tej bajki. “W głowie się nie mieści 2” zarobiło rekordowe 1,462 mld dolarów! Przegonili “Krainę Lodu 2” o włos!
A dodajmy, że bajkę można oglądać jeszcze w kinach. Seanse znajdziecie jeszcze w większości polskich kin. Niektóre serwują jeszcze po 4 pokazy dziennie, więc można zakładać, że wynik jeszcze będzie podkręcony. Jak podaje “The Hollywood Reporter”, film nie miał jeszcze premiery w Japonii, a może tam zarobić kilkadziesiąt dodatkowych milionów – w Korei Południowej bajka zgarnęła dla przykładu 55 mln dol.
Ciekawi, ile osób z Polski poszło na “W głowie się nie mieści 2”? Mają 1,615 mln widzów. Konkurencją jest “Gru i Minionki: Pod przykrywką” – ta animacja ściągnęła też mnóstwo ludzi do kin, bo 435 tys.
W najnowszym odcinku podcastu “Clickbait” mówimy szokującym “Królu Zanzibaru”, który oszukał setki turystów z Polski. Jest też o epokowej zmianie w krwawym, pełnym przemocy “Rodzie smoka”. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS