27 czerwca Borussia Dortmund poinformowała, że Łukasz Piszczek został asystentem nowego trenera Nuriego Sahina. “Borussia kompletuje sztab trenerski” – czytaliśmy na oficjalnej stronie internetowej. Początek przygotowań BVB do nowego sezonu nie jest jednak najłatwiejszy. Finaliści ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów skompromitowali się w sparingu ze znacznie niżej notowanym rywalem.

Blamaż BVB. Cztery stracone gole

Borussia najpierw zremisowała 1:1 z Erzgebirge Aue, a następnie – na kolejny mecz przedsezonowy – udała się do Tajlandii. W spotkaniu z miejscowym Pathum United padł zaskakujący wynik. Gospodarze wygrali aż 4:0.

Oczywiście – pewnym usprawiedliwieniem dla niemieckiego zespołu było zestawienie, jakie na boisko posłał Sahin. Na murawie pojawili się jednak Niklas Suele, Karim Adeyemi, a także Julian Brandt – piłkarze mający za sobą występy w reprezentacji Niemiec. W podstawowym składzie zagrał także Julian Ryerson – etatowy prawy obrońca.

Mimo tego można było przypuszczać, że Borussia poradzi sobie z anonimowym dla większości futbolowego świata rywalem. Tak się nie stało i już po 45 minutach gospodarze prowadzili 2:0. Gole zdobyli Melvyn Lorenzena i Teersali Dangda. W drugiej połowie do siatki trafił jeszcze Jaroensak Woongorn, który zdobył dwa gole i ustalił wynik meczu.

Po zmianie stron na murawie pojawili się zmiennicy. Wśród nich znalazł się Marcel Lotka – polski bramkarz, który dwukrotnie kapitulował po strzałach wspomnianego Woongorna.

Pathum United to klub z Thai League 1. W poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce w najwyższej, tajskiej lidze. W 2021 roku zdobył mistrzostwo Tajlandii.

Borussia Dortmund wciąż przygotowuje się do nowego sezonu. 24 lipca zagra z japońskim Cerezo Osaka, a 6 sierpnia z Villarrealem. Próbą generalną ma być sparing z Aston Villą, który rozegrany zostanie 10 sierpnia.