A A+ A++

Radiowóz policji, fot: fotolia.com

Służba pełniona w Policji nie kończy się w momencie zdjęcia munduru i wyjścia z komendy. Pewien rodzaj uwagi zostaje z policjantami także w czasie wolnym. Potwierdził to funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego aspirant Cezary Modzelewski, który w czasie wolnym od służby odnalazł zaginionego 53-latka.

Służba w Policji to coś więcej niż praca w wyznaczonych godzinach. Nawet w czasie wolnym, pewne nawyki funkcjonariusz ma takie, jak podczas służby. Potwierdził to policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Aspirant Cezary Modzelewski jadąc rowerem około 6:00, zauważył siedzącego na poboczu drogi mężczyznę. Postanowił sprawdzić, czy człowiek ten potrzebuje pomocy. Gdy podjechał bliżej, rozpoznał w mężczyźnie zaginionego. Policjant podczas rozmowy wyczuł, że ma do czynienia z osobą w kryzysie emocjonalnym. Cała sytuacja wydała się mu niebezpieczna, dlatego postanowił działać.

Natychmiast skontaktował się z dyżurnym, który na miejsce wysłał patrol. Po przyjeździe policjanci potwierdzili, że 53-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego jest osobą zaginioną. Taką informację dzień wcześniej zgłosiła zaniepokojona rodzina.  

Dzięki postawie policjanta, jego prawidłowej ocenie sytuacji i odpowiednim decyzjom prawdopodobnie nie doszło do tragedii.

Pamiętajmy, że sytuacje kryzysowe są przemijające. Można zapobiec tragedii wzywając pomoc. Jeśli widzimy, że ktoś z naszych bliskich jest przygnębiony, zapytajmy, jak możemy mu pomóc, okażmy mu troskę i zainteresowanie. Traktujmy poważnie wszystkie nasze obserwacje i nie zostawiajmy osoby w kryzysie samej. Jeśli dzieje się coś bardzo niepokojącego i domyślamy się, że życie takiej osoby może być zagrożone, zatelefonujmy pod numer alarmowy 112. Przekażmy służbom lokalizację, w której znajduje się potrzebujący pomocy. W takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie.

Pomocy, na terenie całego kraju można szukać, telefonując pod numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 i Młodzieżowy Telefon Zaufania – 116 111.

Oprac. MK/ea

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia BHP w woj. lubelskim: zadbaj o kręgosłup i przeciwdziałaj stresowi
Następny artykułFestyn z  ,,maluchem˝