A A+ A++

Pierwszy nabór dla HoReCa zakończył się w połowie czerwca. – Druga runda konkursowa uwzględnia usprawnienia, które w pierwszym naborze nastręczały wnioskodawcom nieco trudności – mówi Małgorzata Okularczyk-Okoń. – Dopuszczono w regulaminie ubieganie się o dotacje przez firmy, których profil działalności opisany kodami PKD w ramach sektora HoReCa, turystyki, kultury, nie stanowi ich przeważającej części działalności. Niemniej posiadanie działalności wiodącej w branży HoReCa jest dodatkowo premiowane – tłumaczy.

Firmy mogą liczyć tutaj na dofinansowanie do 90 proc. kosztów poniesionych na działania inwestycyjne, szkoleniowe lub doradcze. Maksymalna kwota dotacji to 540 tys. zł. Tu bez zmian w porównaniu z pierwszym naborem.

– Kolejny atrakcyjny konkurs przygotowano dla firm zainteresowanych dalszą ekspansją na rynkach zagranicznych i internacjonalizacją działalności – mówi prezes Okularczyk-Okoń.

I wskazuje, że od 23 lipca aż do 26 września 2024 r. małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły otrzymać wsparcie na udział w wydarzeniach targowych i konferencyjnych wskazanych w programie promocji o charakterze ogólnym w związku z udziałem Polski w światowej wystawie EXPO 2025 Osaka, Kansai.

Aktywni eksporterzy, eksportujący swoje produkty od co najmniej dwóch lat, których przychód z eksportu przekroczył 20 proc. przychodów netto ze sprzedaży, mogą pokryć połowę kosztów udziału w misjach, targach czy działań ukierunkowanych na wzmocnienie swojego potencjału eksportowego na wysoce konkurencyjnych i trudnych rynkach azjatyckich, takich jak Japonia, a także inne kraje Azji Południowo-Wschodniej (Korea Południowa) czy wybrane państwa Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej ASEAN: Filipiny, Indonezja, Malezja, Singapur, Tajlandia, Brunei, Wietnam, Laos, Kambodża. Program ten skierowa … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZwiązki partnerskie w nauczaniu Kościoła
Następny artykułMaciej Gutowski, Piotr Kardas: Śmierć polityczna Morawieckiego