A A+ A++

Policjant Komendy Miejskiej w Tarnowie, przewodnik psa służbowego asp. Łukasz Jankowski wraz ze swoim psem służbowym Cori wspierają zagraniczne służby podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich we Francji.

41 polskich policjantów, w tym funkcjonariusze oddziałów prewencji Policji i przewodnicy psów służbowych ze swoimi podopiecznymi, zostało oddelegowanych do pełnienia służby w ramach wspólnych patroli z policjantami francuskimi podczas odbywających się w tym roku we Francji Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Polscy funkcjonariusze wezmą udział w międzynarodowej operacji, której głównym priorytetem jest zabezpieczenie odbywających się we Francji imprez masowych.

Polscy policjanci pełnić będą służbę w Paryżu w różnych terminach. Pierwsza grupa 6 funkcjonariuszy wraz z psami służbowymi od 3 lipca 2024 r. jest już we Francji, gdzie dokonuje sprawdzeń pirotechnicznych obiektów olimpijskich i pozostanie tam do 12 lipca 2024 r. W dniach od 15 do 29 lipca 2024 r. wymieni ich kolejnych 7 przewodników ze swoimi podopiecznymi. Od 25 lipca do 12 sierpnia 2024 r. służbę w Paryżu pełnić będzie 19 policjantów oddziałów prewencji Policji, a następnie w dniach od 27 sierpnia do 9 września 2024 r. – 9 policjantów oddziałów prewencji Policji.

Wytypowani policjanci posiadają odpowiednie doświadczenie w służbie, a w szczególności charakteryzują się empatią, wrażliwością oraz w dobrym stopniu posługują się językiem angielskim co zapewni kompetentne, sumienne i rzetelne wywiązywanie się z nałożonych zadań i obowiązków podczas wspólnych patroli. Tym samym będą wspierać polskich kibiców podczas igrzysk oraz godnie reprezentować polską Policję na terytorium Republiki Francuskiej.

Tarnowska Policja

blank
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTysiąc operacji robotem chirurgicznym da Vinci w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie
Następny artykułCzy ofiara zatorów płatniczych może dostać od UOKiK karę za opóźnienia?