Los czworonożnych podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach leży na sercu zagranicznym studentom jarosławskiej uczelni, którzy przyjechali do Polski w ramach programu Erasmus+. Dzięki ich zaangażowaniu psiakom i kotom będzie się żyło lepiej i wygodniej.
O akcji, za którą stoją rzecznik prasowy Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu Magdalena Bojarska oraz zagraniczni studenci przebywający na jarosławskiej uczelni, informowaliśmy już na naszych łamach. Zaprosili oni mieszkańców Jarosławia do udziału w charytatywnej zbiórce dla zwierząt, których domem jest aktualnie schronisko w Orzechowcach w gminie Żurawica. Mimo ogromnych wysiłków oddanej czworonogom ekipy schroniska, wciąż nie sposób zabezpieczyć wszystkich bieżących potrzeb placówki. Stąd wziął się pomysł, by wesprzeć ich w tych staraniach i zorganizować na terenie Jarosławia zbiórkę niezbędnych artykułów. W założeniu organizatorów akcja miała trwać od stycznia do połowy kwietnia br., ale szła tak dobrze, że przedłużono ją o kolejne dni. W tym okresie do punktów zlokalizowanych na terenie miasta – Delikatesów Piotruś Pan, sklepów sieci E.Leclerc i „Społem” oraz kampusu PANS spływały dary od mieszkańców w postaci suchej i mokrej karmy, zabawek, smyczy i obroży, jak również żwirku dla kotów.
– Zadanie, jakiego się podjęliśmy, podzieliśmy na kilka etapów, które przełożyły się na konkretne wizyty w schronisku. Rezultat zbiórki okazał się imponujący. Ofiarodawcy udowodnili po prostu, że nie jest im obojętny los bezdomnych zwierząt – podsumowuje działania M. Bojarska.
Zagraniczni studenci realizujący tok studiów w jarosławskiej PANS w ramach programu Erasmus+ wespół z rzeczniczką uczelni odwiedzali podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach kilkukrotnie, przekazując artykuły ofiarowane przez mieszkańców Jarosławia i okolic. Jak podkreślili, za każdym razem…
Płatny dostęp do treści
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium?
Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie!
Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 33% tekstu do przeczytania.
Wykup dostęp
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS