Młodzi zawodnicy świetnie spisali się podczas trwającego obozu „Kreatywne Szachy” w Bohumin 2024. Wygrali każdą kategorię wiekową w szachach szybkich Rapid!

Open Bohumin 2024 Rapid

Turniej szachów szybkich Rapid, który odbył się 3 lipca podczas szachowego festwalu Open Bohumin zdecydowanie należał do zawodników Szach Mat Zabrze. Zabrzanie zdobyli trzy złote medale i jeden brązowy. Dodatkowo Katarzyna Krajewska poinformowała, że jej podopieczni wygrali każdą kategorię wiekową.

Wyniki zawodników Szach Mat Zabrze:

• Oskar Soboń – brązowy medal w grupie do lat 10.
  • Aleksander Cichocki – złoty medal w grupie do lat 12, żadnej przegranej, jeden remis i 1,5 pkt przewagi do zawodnika z drugiego miejsca.
  • Stanisław Kisieliński – złoty medal w grupie do lat 14, również żadnej przegranej partii.
  • Jakub Setnik – złoty medal w grupie do lat 16.

Team Kreatywne Szachy łącznie reprezentowało 18 zawodników.