Fundacja ORLEN przyznała stypendia polskim studentom, rozpoczynającym naukę na najlepszych uczelniach świata. Do grona laureatów programu Bona Fide dołączyło właśnie 16 studentów, którzy uzyskają do 200 tys. złotych wsparcia na pokrycie czesnego. Podczas siedmiu edycji programu, ze wsparcia Fundacji ORLEN skorzystało łącznie 75 najzdolniejszych polskich studentów.
Czesne na najbardziej prestiżowych zagranicznych uczelniach to wydatek, na który niewielu może sobie pozwolić. Program Bona Fide, który pilotuje Fundacja ORLEN, powstał z myślą o wsparciu najzdolniejszych młodych Polaków.
„Absolwenci programu z sukcesem rozwijają kariery w administracji publicznej, zagranicznych agendach polskich instytucji czy spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Są cenionymi i poszukiwanymi przez pracodawców specjalistami. Na przestrzeni sześciu lat, wielu z nich rozpoczęło staż lub pracę także w ORLENIE. Cieszymy się, że już wkrótce dołączą do nich kolejni” – powiedziała Katarzyna Fabbri, członkini zarządu Fundacji ORLEN.
Celem programu Bona Fide jest wsparcie studentów, którzy dostali się na studia II lub III stopnia na uczelniach z pierwszej pięćdziesiątki Akademickiego Rankingu Uniwersytetów Świata (znajdujących się na tzw. Liście Szanghajskiej). Tegoroczni stypendyści rozpoczną naukę m.in. na: Uniwersytecie Oksfordzkim, Uniwersytecie Cambridge, Kolegium Uniwersyteckim w Londynie (UCL), na Uniwersytecie Yale, Uniwersytecie Harvarda oraz na Uniwersytecie Genewskim. Będą się kształcić m.in. na takich kierunkach, jak: data science, uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja, klimat, innowacje, czy polityka zrównoważonego rozwoju.
Po zakończeniu nauki, stypendyści wykorzystają zdobytą wiedzę w Polsce. W zależności od kompetencji, a także kierunku, absolwenci prestiżowych uczelni podejmują pracę nie tylko w spółkach Skarbu Państwa czy administracji publicznej, ale także w firmach, które są partnerami Fundacji ORLEN. W VII edycji programu są nimi: Fundacja Energa, Fundacja Empiria i Wiedza (powołana przez BGK), Fundacja ORLEN dla Pomorza oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
„Dostęp do najnowocześniejszych badań i narzędzi oraz umiejętność krytycznego myślenia, których dostarczyły mi studia na kierunku >>Zrównoważony rozwój gospodarczy miast<< na Uniwersytecie Londyńskim, pozwalają mi lepiej rozumieć wyzwania, przed jakimi stoją nie tylko aglomeracje i gospodarka, ale także międzynarodowe firmy w obliczu zmian klimatycznych” – stwierdził Wojciech Rogowski, stypendysta V edycji programu Bona Fide, starszy specjalista w Dziale Rozwoju Nowych Strumieni Biznesowych w ORLEN.
Inny laureat Bona Fide, Wiktor Duch, stypendysta V edycji programu, przyznał, że „ukończenie studiów na kierunku >>Sztuczna Inteligencja<< Uniwersytetu w Manchesterze pozwoliło mu zdobyć wiedzę i doświadczenie, które zamierza wykorzystać na polskim rynku. „Zależało mi na tym, żeby dostać się do firmy z dużym potencjałem, mającej możliwość wykorzystania sztucznej inteligencji w swojej działalności” – powiedział Wiktor Duch, młodszy specjalista w Zespole Aplikacji Business Intelligence w ORLEN.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS