A A+ A++

– W odróżnieniu od studiów inżynierskich, magisterskie pozwalają na szersze spojrzenie na problematykę cyberbezpieczeństwa. Nie są ograniczone do wąskiej specjalizacji i wybranych umiejętności inżynierskich, ale poszerzają horyzonty i rozwijają zróżnicowane kompetencje, kluczowe dla przyszłych liderów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa – twierdzi dr hab. inż. Marcin Niemiec, opiekun kierunku Cyberbezpieczeństwo w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Jego zdaniem, absolwenci kierunku będą mieli pełny obraz całego ekosystemu cyberbezpieczeństwa – od np. algorytmów kryptograficznych, przez znajomość niezbędnych tutaj procedur i uwarunkowań prawnych aż po wiedzę związaną z najnowszymi trendami na rynku rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Uczelnia wierzy, że absolwenci nowych studiów będą poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy – zarówno jako kompetentni inżynierowie, jak i specjaliści na szczeblu kierowniczym, chętnie zatrudniani w firmach mających świadomość wagi cyberbezpieczeństwa w działalności gospodarczej czy instytucjach publicznych i organach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Zapotrzebowanie na specjalistów od cyberbezpieczeństwa jest w Polsce tak duże, że zapewne znakomita większość studentów będzie już na celowniku rekruterów na długo przed ukończeniem studiów, w tym pochodzących z licznej grupy firm współpracujących z AGH. Eksperci z takich spółek jak między innymi Cisco, Comarch, EY, IBM, Intel, Nokia czy Orange wesprą kształcenie, m.in. w ramach zajęć dotyczących detekcji wirusów, obsługiwania incydentów naruszenia zasad cyberzbezpieczństwa czy pozyskiwania wiedzy związanej z zagrożeniami w cyberprzestrzeni.

Absolwenci po nowych studiach magisterskich na AGH pojawią się na rynku, na którym wyzwań nie brakuje, a potrzeby związane z edukacją specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz szeregowych pracowników są ogromne. Jasno to sygnalizuje choćby badanie przeprowadzone w kwietniu przez spółkę Sophos, dostawcę rozwiązań do ochrony przed cyberzagrożeniami. Czytamy w nim, że co czwarte przedsiębiorstwo w Polsce spotkało się z cyberatakiem, a co piąte padło ofiarą ataku ransomware. To złośliwe opro … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMówili mu: „na tym nic nie zarobisz”. Nie posłuchał — i został 51. najbogatszym człowiekiem świata
Następny artykułCSW Kronika zaprasza na wernisaż wystaw w sobotę 29 czerwca