Gośćmi honorowymi byli ambasador USA Mark Brzezinski z Olgą Leonowicz, którzy w rozmowie z Aleksandrą Karasińską mówili o znaczeniu równości w przestrzeni publicznej i o tym, że równouprawnienia uczymy się w domu.
Fot.: Piotr Dziubak / Forbes
Prezes RASP Aleksander Kutela w swojej laudacji przed wręczeniem nagrody pierwszej laureatce zaznaczył, że jej życiorysem i osiągnięciami można by obdzielić kilka biografii. Henryka Bochniarz to ekonomistka i polityczka: była ministrą przemysłu i handlu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego, kandydatką w kampanii prezydenckiej w 2005 r. To też bizneswoman: pełniła funkcję prezeski Boeing International, zasiadała w wielu radach nadzorczych, założyła w końcu Konfederację Pracodawców Lewiatan.
O tym, co Unia Europejska zrobiła dla Polek, mówiły w panelu poprowadzonym przez Małgorzatę Mierżyńską, dziennikarkę „Forbes Women”, polityczki i ekspertki: posłanka Anita Kucharska-Dziedzic, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy, Aleksandra Gajewska, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, oraz Małgorzata Bonikowska, prezeska Centrum Studiów Międzynarodowych, wieloletnia ekspertka Komisji Europejskiej.
Fot.: Piotr Dziubak / Forbes
Przed wręczeniem statuetki drugiej laureatce, prof. Małgorzacie Fuszarze, Aleksandra Karasińska w swojej laudacji mówiła, że jest to przede wszystkim wybitna socjolożka i prawniczka – pionierka w zakresie socjologii nauk prawnych, ale też prekursorka Gender Studies w Polsce. Łączy wiele ról: jest naukowczynią i nauczycielką pokoleń studentów i studentek. W swojej działalności naukowej bada mechanizmy wykluczania kobiet ze sfery publicznej, prowadzi też badania na temat gender i przemian ról społecznych. Zajmuje się wpływem prawa Unii Europejskiej na polskie prawo w zakresie równoupr … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS