A A+ A++

Przedsiębiorstwa coraz częściej zdają sobie sprawę z istoty budowania silnych zespołów. Efekt ten osiąga się często poprzez organizację imprez firmowych. Według badań, aż 73% pracowników pragnie, aby ich pracodawca inwestował więcej w budowanie wspólnoty*. Taka inicjatywa podnosi morale, usprawnia komunikację i stymuluje kreatywność zespołu. Jednak zorganizowanie wydarzenia, które rzeczywiście przyniesie wartość dla zespołu, wymaga sporych umiejętności organizacyjnych. W takiej sytuacji technologie mogą okazać się nieocenione, wspomagając cały proces planowania. Jak zatem skutecznie z nich korzystać? Podpowiadamy.

Lepsza komunikacja = lepsza organizacja

Lepsza komunikacja między pracownikami jest jedną z najważniejszych zalet budowania zespołu, ponieważ przekłada się na wzrost całej organizacji. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez Harvard Business Review: możliwość integracji zespołu poza godzinami pracy poprawia wzorce komunikacji o 50%**. To z kolei bezpośrednio wpływa na zwiększenie produktywności pracowników, większą kreatywność i skuteczniejsze osiąganie wyników przez całe zespoły.

 

Budowanie zespołu odbywa się podczas tych eventów firmowych, które uwzględniają ciekawe aktywności i szkolenia, pozostawiając także do dyspozycji uczestników czas wolny. W ten sposób członkowie zespołu mają szansę lepiej się poznać w nieformalnych okolicznościach. – mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w planowaniu imprez firmowych z Dworu Korona Karkonoszy. – Włączenie gier teambuildingowych do tego typu spotkań ma kluczowe znaczenie dla rozpoznania indywidualnych cech i predyspozycji pracowników, a także wzmacniania ich zaangażowania oraz umiejętności współpracy. – dodaje.

 

Do osiągnięcia tego celu prowadzą różne drogi. Sprawdzają się m. in. takie aktywności jak turniej kulinarny, budowanie Maszyny Goldberga czy survival w pięknych okolicznościach przyrody.

Realny event dzięki wirtualnym narzędziom

Imprezy firmowe cieszą się wśród pracodawców rosnącą popularnością, odnotowując w ostatnich dwóch latach wzrost o 47%***. Trend ten niesie ze sobą znaczące korzyści nie tylko dla agencji eventowych. Dzięki integracji pracodawcy wspierają jedność zespołów, bezpośrednio przyczyniając się do poprawy wydajności w miejscu pracy.

 

W związku z tym nie tylko duże korporacje, ale także średnie i małe przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na organizowanie imprez integracyjnych. Sukces takich przedsięwzięć zależy od skrupulatnego planowania: począwszy od ustalenie liczby pracowników, przez wybór miejsca i daty spotkania po menu. Kluczową kwestią jest także wybór angażujących tematów szkoleń lub warsztatów oraz dodatkowych atrakcji.

 

Chat GPT oferuje pomoc w tym zakresie, podsuwając pomysły i pomagając w tworzeniu treści do materiałów związanych z wydarzeniem, takich jak prezentacje, agendy i materiały promocyjne. Chat GPT może również zaoferować wskazówki dotyczące tworzenia harmonogramów i efektywnego zarządzania budżetem.

 

Kolejnym wirtualnym narzędziem, który może wspomóc organizację imprezy firmowej, jest Midjourney, oprogramowanie tzw. generative AI. Platformę można wykorzystać np. do tworzenia inspiracji wizualnych, spersonalizowanych zaproszeń, plakatów i innych materiałów promocyjnych, wykorzystywanych do komunikacji z uczestnikami przed wydarzeniem.

Szukasz kompleksowego rozwiązania? Sprawdź konfigurator imprez

Organizacja imprezy firmowej niesie ze sobą wiele wyzwań, dlatego maksymalnie uproszczony proces zarządzania wydarzeniem ma ogromne znaczenie. Joanna Hoc-Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy zauważa: – Tak jak korzystamy z technologii w naszej codziennej pracy, tak również nowoczesne narzędzia pomagają nam w organizacji eventów firmowych. Kompleksowym rozwiązaniem w tym zakresie jest konfigurator imprez firmowych, który został stworzonych specjalnie z myślą o naszych klientach.

 

Ta intuicyjna w obsłudze platforma znacząco skraca czas planowania eventu firmowego, prezentując wszystkie opcje do wyboru w sposób klarowny, z podziałem na kategorie oraz z uwzględnieniem cen.

Impreza firmowa skrojona na miarę

 

Zaplanowanie imprezy firmowej z uwzględnieniem wszelkich szczegółów i skrojonej dokładnie na miarę potrzeb, może stanowić wyzwanie.  – Z doświadczenia wiemy, że managerowie szukają szczegółowych informacji na temat zabaw teambuildingowych. Aby usprawnić ten proces, opracowaliśmy konfigurator imprez firmowych, który kategoryzuje atrakcje i zabawy integracyjne. Zawiera przy tym dokładny opis każdej z nich oraz informację o kosztach. W kolejnych krokach, oprócz terminu imprezy, możemy ustalić menu oraz zaplanować konkretne szkolenia. Konfigurator imprez firmowych prezentuje więc pełną ofertę obiektu, z możliwością dopasowania do indywidualnych potrzeb – wyjaśnia ekspertka Dworu Korona Karkonoszy, który oferuje swoim klientom to autorskie rozwiązanie bezpłatnie, bez konieczności logowania, bezpośrednio na swojej stronie www.

 

Wszystkie nowoczesne rozwiązania dostępne online stanowią istotny krok naprzód w branży eventowej, która wychodzi na przeciw potrzebom rynku. W miarę wzrostu liczby firm organizujących nie jedną, lecz kilka imprez firmowych w ciągu roku, konfigurator imprez, Chat GPT i inne tego typu platformy stają się bezcenną pomocą w procesie planowania eventów.

 

 

*https://teambuildinghub.com/team-building/

** https://www.surfoffice.com/blog/teambuilding-statistics

*** https://askbriefly.com/blog/imprezy-firmowe-koszty/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Poprzedni artykułWsparcie finansowe na zakup mieszkania – przegląd aktualnych ofert?
Następny artykułJak wykorzystać media społecznościowe w rekrutacji?