A A+ A++

Już w najbliższy weekend nastąpi oficjalne otwarcie nowej atrakcji turystycznej w woj. małopolskim — Małopolskiego Centrum Nauki w Krakowie. Obiekt łączący zabawę i naukę to doskonałe miejsce zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Co tam można robić, w jakich godzinach jest otwarty Cogiteon i ile kosztują bilety?

Ogromna przestrzeń wypełniona jest ciekawymi eksponatami. Interaktywne elementy bawią i uczą.
/WOJCIECH MATUSIK / POLSKAPRESS/Polska Press/East News /East News

„Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon będzie miejscem niezwykłym — inspirującym, nowoczesnym i zapadającym w pamięć. Chcemy, aby każdy, kto je odwiedzi, pokochał naukę i rozbudził w sobie ciekawość świata”, czytamy opis na stronie Cogiteonu.

Krótka zapowiedź dobrze podkreśla to, czym jest nowa atrakcja Krakowa. W najbliższych dniach nastąpi oficjalne otwarcie tej ciekawej przestrzeni, a wraz z nim zaplanowano rozmaite wydarzenia, takie jak koncerty i pokazy. 

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie. Weekend otwarcia

21 i 22 czerwca 2024 r. nastąpi oficjalne otwarcie Cogiteonu, udostępniony już został program wydarzenia. W ramach wielkiego otwarcia odbędzie m.in. wykład na temat „Muzyki Sfer”, który poprowadzi laureat Nobla w dziedzinie fizyki, w planach są także koncerty Leszka Możdżera „Muzyka Kosmosu i Matematyka” oraz Józefa Skrzeka „Kosmiczne Brzmienie Syntezatorów”. Do tego w piątek późnym wieczorem miejsce będzie miał pokaz dzieł Wojciecha Siudmaka, autora słynnych okładek Diuny — mapping „Kosmogonie” na budynku centrum będzie zwieńczeniem piątkowych atrakcji.  

W sobotę przed budynkiem odbędzie się natomiast rozbudowana impreza plenerowa i giełda ciekawostek naukowych, w programie imprezy są przedstawienia i gry. Na zakończenie dnia swoje największe przeboje zaśpiewa Majka Jeżowska. Wstęp na wielkie otwarcie Cogiteonu jest bezpłatny.

Cogiteon w Krakowie. Co robić w Małopolskim Centrum Nauki?

Atrakcji nie zabraknie również później — od niedzieli 23 czerwca wnętrza Cogiteonu będzie już można normalnie zwiedzać, a Centrum oferuje nie tylko możliwość oglądania ekspozycji i eksperymentowania, ale i warsztaty oraz inne wydarzenia, a także park z placem zabaw i ogród na dachu, który jest założeniem unikatowym w skali Krakowa. 

Wystawa stała to natomiast ponad sto stanowisk interaktywnych, które rozmieszczone są na ponad 2 tys. m2. Ekspozycja ta podzielona jest na pięć części, z której każda odpowiada na inne pytanie: Jak się czujesz? Jak działa świat? Jak zmieniamy Ziemię? – to tylko kilka z nich.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMarko zaprzeczył, jakoby Red Bull złożył donos ws. skrzydła Mercedesa
Następny artykułMniej religii w szkole. Posłanka poszłaby dalej. “Religię powinien finansować Kościół, a nie my”