A A+ A++

Podczas wchodzenia na pokład samolotu, trudno nie zauważyć serdecznych uśmiechów stewardess i stewardów. Pojawia się zatem pytanie, czy podniebny personel robi to tylko ze względu na wizerunek firmy? Jak się okazuje, to nie tylko element etykiety, ale i ważny moment, w którym sprawdzane jest bezeceństwo pasażerów. Stewardesa zdradziła na TikToku, na jakie zachowania najczęściej zwraca się wówczas uwagę. 

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

Dlaczego przed wejściem do samolotu zawsze wita nas obsługa? Stewardesa zdradza powód

Jedni kochają podróż samolotem, inni zaś nienawidzą i bardzo się nią stresują. To jak się okazuje, jest jedna z wielu rzeczy, które mogą zauważyć stewardesy jeszcze przed rozpoczęciem lotu. Te i inne zachowania personel może dostrzec w momencie, gdy pasażerowie wchodzą do samolotu. Sekrety swojego zawodu postanowiła zdradzić stewardesa, która prężnie działa na TikToku pod nazwą @itsmekikooooo i na co dzień pracuje dla linii Wizz Air. 

Miłe powitanie przed wejściem na pokład samolotu to nie tylko ważny element wizerunkowy danej linii lotniczej, ale także ważny sprawdzian dla pasażerów. Wówczas personel może zauważyć, kto z podróżujących jest chory, źle się czuje, nadmiernie stresuje lub zwyczajnie przesadził z alkoholem przed odlotem. Jak zdradza stewardesa, to także doskonały moment na wytypowanie ewentualnych osób, które mogłyby pomoc w razie ewakuacji lub jakiegokolwiek zagrożenia. 

Podniebny savoir-vivre. Postawa personelu ma znaczenie

Podczas miłego powitania pasażerów, stewardesy i stewardzi mają jeszcze jedno ważne zadanie. Wówczas dłonie personelu są niewidoczne i ukryte za plecami. To nie tylko bardzo elegancka postawa, ale i pozwalająca policzyć wszystkich pasażerów za pomocą specjalnych “klikaczy”. 

Inną ciekawostką, dotyczącą podniebnego personelu jest siedzenie na dłoniach, lub inna postawa. Pozycja dla personelu pokładowego różni się w zależności od procedur bezpieczeństwa linii lotniczych i regionu. Tu przede wszystkim ważna jest aparycja i środki bezpieczeństwa. Właśnie dlatego często można zauważyć, że stewardesy i stewardzi siedzą na dłoniach. Co ciekawe, taka pozycja pomaga zminimalizować obrażenia podczas wypadku, turbulencji lub “twardego” lądowania. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKierowca luksusowego samochodu uderzył w ścianę kamienicy w Załężu
Następny artykułTo miały być cudowne wakacje. Weszli do jaccuzi i po chwili byli martwi