A A+ A++

Przegrać 0-4 w play-offach? Zdarza się. Przegrywać co roku w danym mieście na wyjazdach, kiedy gra się z zespołem z przeciwnej konferencji? Zdarza się. To, co się jednak rzadko zdarza, to mieć aż 12 porażek z rzędu przeciwko jednej drużynie. Taką właśnie serią przeciwko Boston Celtics może się „pochwalić” Kyrie Irving. Kibice Mavericks liczą, że w najbliższych dniach ta seria zostanie przerwana. Inaczej finał NBA zakończy się nie tylko przegraną, ale dosłownie klęską.

Czasem zdarza się, że słyszymy o serii kolejnych wygranych lub przegranych, ale w kontekście drużyn. Czasem słaba drużyna ze Wschodu nie wygrała na wyjeździe z dobrą drużyną Zachodu od kilku lat (albo na odwrót). Takie mecze są jednak tylko raz w roku, bo zespoły ze Wschodu z grają z rywalami z Zachodu tylko dwa mecze przez cały sezon – jeden u siebie, a drugi na wyjeździe.

Nietrudno więc znaleźć drużynę, która od kilku lat nie wygrała w Denver czy w Bostonie, ale czy zastanawialiście się nad zawodnikami, którzy przegrali więcej niż dziesięć spotkań przeciwko jednej drużynie? To wydaje się być wręcz niemożliwe, a jednak Kyrie Irving przegrał właśnie 12. mecz z rzędu przeciwko Celtics (wliczając play-offy i sezon zasadniczy).

Wszystko przez to, że Mavs w sezonie zasadniczym dwukrotnie musieli uznać wyższość Celtics. Poza tym wcześniej Irving grał w Brooklyn Nets, którzy przegrali z Bostonem trzy mecze w poprzednich rozgrywkach, a w 2022 w play-offach „dostali” 0-4. Do tego jedna przegrana w sezonie 2021/22, a wcześniej pandemia i wychodzi na to, że Kyrie Irving ostatni raz wygrał z Celtics 1 czerwca 2021 roku.

Pełną listę meczów Irvinga przeciwko Celtics znajdziecie tutaj.

Myślicie, że to najgorszy wynik przeciwko Celtics? Wcale nie, ale prawie. Takie wyliczenie nie jest łatwe, bo trzeba je sprawdzać ręcznie. To znaczy każdego zawodnika sprawdzać indywidualnie przeciwko każdej drużynie. Dlatego poprosiłem Marcina, który prowadzi znakomity profil NBA CrazyStats (na Facebooku i na Twitterze), gdzie wrzuca masę ciekawostek statystycznych, aby pomógł mi znaleźć innych zawodników, którzy mogą mieć jeszcze dłuższą serię przegranych przeciwko Bostonowi.

Kilka godzin pracy (dziękuję Marcin!) i mogę Wam przekazać, że w ostatnich 30 sezonach tylko dwóch zawodników miało dłuższą serię porażek przeciwko Celtics. Byli to: Earl Cureton (16 przegranych z rzędu) oraz … Pascal Siakam (13 porażek z rzędu). Kryteria jakie sobie założyliśmy to minimum 35 spotkań rozegranych przeciwko Celtics.

12 przegranych przeciwko jednej drużynie, to naprawdę sporo, ale nie wiemy czy nie ma obecnie dłuższych serii. Trudno to sprawdzić, bo trzeba każdego zawodnika sprawdzać „ręcznie”, czyli indywidualnie drużyna po drużynie.

LeBron niewiele lepszy

Pamiętamy jednak, że w tych play-offach Los Angeles Lakers przerwali długą serię porażek z Denver Nuggets. Licząc od 16 maja 0-4 w play-offach, potem trzy przegrane w sezonie zasadniczym i 0-3 w tegorocznych play-offach. To wszystko sprawia, że LeBron James (Anthony Davis również) miał w swojej karierze 10 przegranych z rzędu przeciwko jednej drużynie – Nuggets.

Ciężki początek kariery Bookera

Przyjście Devina Bookera do NBA wiązało się z grą przeciwko znakomitym wtedy Golden State Warriors. Booker rozpoczął swoją karierę od 10 porażek przeciwko Wojownikom. Później było już dużo lepiej.

Kto jeszcze?

Jeśli macie pomysł na zawodnika, który gra obecnie w NBA, albo grał w ostatnich 15-20 latach, który ma lub mógł mieć długą serię porażek przeciwko jednej drużynie, to dajcie znać w komentarzach – kto i przeciwko komu. Sprawdzimy!

To chyba trzeba szukać zawodnika, który gra długo w słabej drużynie. Chociaż 0-4 w play-offach pomaga w znalezieniu takich serii.

PS nie pytajcie o to Chata GPT. Wygaduje straszne głupoty.

PS2 spróbujcie rozwiązać inną zagadkę! Jak to możliwe, że profil Marcina – NBA CrazyStats ma na Facebooku 123 tysiące obserwujących, a na Twitterze zaledwie 4 tysiące!?

Terminarz finału NBA

  • Mecz 1 – Boston Celtics – Dallas Mavericks 107:89 (1-0)
  • Mecz 2 – Boston Celtics – Dallas Mavericks 105:98 (2-0)
  • Mecz 3 – 12/13 czerwca, noc z środy na czwartek: Dallas Mavericks – Boston Celtics godz. 2:30
  • Mecz 4 – 14/15 czerwca, noc z piątku na sobotę: Dallas Mavericks – Boston Celtics godz. 2:30
  • Mecz 5 – 17/18 czerwca, noc z poniedziałku na wtorek: Boston Celtics – Dallas Mavericks godz. 2:30 *
  • Mecz 6 – 20/21 czerwca, noc z czwartku na piątek: Dallas Mavericks – Boston Celtics godz. 2:30 *
  • Mecz 7 – 23/24 czerwca, noc z niedzieli na poniedziałek: Boston Celtics – Dallas Mavericks godz. 2:00 *

* Jeśli będą konieczne. Gospodarzy zawsze wymieniamy na pierwszym miejscu.

Jak oglądać finały NBA?

Finały NBA są dostępne za pośrednictwem strony NBA, gdzie można wykupić dostęp do specjalnej aplikacji „NBA League Pass„, która daje możliwość oglądania meczów z amerykańskim komentarzem.

Finał NBA z polskim komentarzem można obejrzeć w telewizji CANAL+. Nie trzeba jednak mieć do tego anteny satelitarnej. Aby oglądać sport, filmy i seriale oferowane przez CANAL+ nie potrzebujesz też telewizji kablowej. CANAL+ można oglądać przez Internet, w serwisie streamingowym CANAL+ online – na komputerze, w telefonie, na tablecie, albo na telewizorze. Wystarczy stabilne łącze internetowe. Teraz w specjalnej cenie 54zł za miesiąc możecie wykupić bardzo „ładny”, solidny pakiet! Dużo kanałów – sportu, filmów i seriali. Sprawdźcie!

Aby zobaczyć pełną ofertę CANAL+ przejdź do ich strony.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułXIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego: Sukces Hanny Mysińskiej
Następny artykułKulesza nabrał wody w usta po pytaniu o Morawieckiego. Poszło o “aferę premiową”