A A+ A++

„Zastosowanie nowoczesnych technologii w prawie administracyjnym” – pod takim hasłem na Uniwersytecie Zielonogórskim odbywa się ogólnopolska konferencja naukowa.

Jest ona poświęcona nowoczesnym trendom w nauce, które mogą i powinny być wykorzystywane w prawie. Jak powiedział profesor Wojciech Strzyżewski, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego współcześnie trudno sobie wyobrazić „ucieczkę” od nowoczesności.

Trudno sobie wyobrazić wyrobienie dowodu, paszportu czy innej czynności, która jest współcześnie zinformatyzowana. Takie konferencja mają wskazać, co nas czeka, co zrobić lepiej i jak administracja ma działać, by wykorzystać możliwości techniczne, które daje współczesna cywilizacja. 

Organizatorami wydarzenia jest Katedra Organizacji Administracji Publicznej pod przewodnictwem profesor Ewy Szewczyk. Naszą rozmówczynię zapytaliśmy, gdzie praktycznie mogą być wykorzystywane nowoczesne technologie.

Być może takie proste sprawy jak uzyskanie zezwolenia na wycięcie drzewa, rejestracji pojazdu uzyskania dodatku mieszkaniowego, będą rozstrzygane przez urządzenie, czyli algorytm. 

Obecny podczas spotkania Paweł Lichtański, wiceprezes Związku Gmin Województwa Lubuskiego dodał, że na płaszczyźnie prawa i nowoczesnych technologii jest jeszcze dużo do zrobienia.

Technologia jest tak rozwinięta, że jest gotowa do wdrożenia od jutra. Ale jest kwestia regulacji prawnych, a więc wspólnie podjęliśmy rękawice, która ma wypracować pewien model funkcjonowania i wdrażania nowych technologii. 

Konferencja odbyła się w siedzibie Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBlisko 60 mln zł z UE dla lubelskiego Centrum Onkologii
Następny artykułDofinansują wycieczki szkolne i przedszkolne