Frekwencja wyborcza w powiecie płońskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego według zaaktualizowanych danych o godz. 17 wyniosła 31,07%. W Płońskui w innch miastach wygrywa KO. Na terenach wiejskich PiS.
Artykuł aktualizowany 10.06.2024, 12::20
W Płońsku na godz. 17:00 frekwencja wyborcza wyniosła 31,07%. W Płońsku zagłosowało 38,18% wyborców. W całym kraju frekwencja na godz. 17:00 osiągnęła 40,6%. Najwyższą odnotowano w województwie mazowieckim 47,1%
Z informacji wynika, że większość wyborców w Parlamencie Europejskim postawiła na Koalicję Obywatelską z wynikiem 37,6%. Partia Jarosława Kaczyńskiego kończy wybory z wynikiem 36,16% poparcia wszystkich, którzy wzięli udział w głosowaniu. Na Konfederację głosowało 12,8%, na Trzecią Drogę 6,91%. Na Lewicę oddało swe głosy 6,3% wyborców.Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 0,8%. Polexit 0,3%.
Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Powiecie Płońskim
PiS– 49,34%
KO – 25,61%
Konfederacja – 11,53%
Trzecia Droga – 8, 68%
Lewica – 3,18%
Bezpartyjni Samorządowcy – 0,67%
Normalny Kraj – 0,27%
Polexit – 0,23%
Ruch Naprawy Polski – 0,23%
Głos Silnej Polski – 015%
Liberalny Strajk Przedsiębiorców – 11%
Wyniki w Płońsku
KO – 40,14%
PiS – 37,64%
Konfederacja – 8,85%
Trzecia Droga – 7, 94%
Lewica – 4,06%
Bezpartyjni Samorządowcy – 0,49%
Normalny Kraj – 0,37%
Polexit – 0,22%
Ruch Naprawy Polski – 0,19%
Głos Silnej Polski – 010%
Liberalny Strajk Przedsiębiorców – 0,2%
Oto lista europosłów, którzy w parlamencie Europejskim będą reprezentować nasz kraj:
Koalicja Obywatelska
Magdalena Adamowicz, Bartosz Arłukowicz, Krzysztof Brejza, Borys Budka, Andrzej Buła, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Andrzej Halicki, Dariusz Joński, Marcin Kierwiński, Łukasz Kohut, ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukaciejewska, Jagna Marczułatis-Walczak, Mirosława Nykiel, Jacek Protas, Bartłomiej Sienkiewicz, Michał Szczerba, Michał Warykiewicz, Marta Wcisło i Bogdan Zdrojewski.
Lewica
Rober Biedroń, Joanna Scheuring-Wielgus i Krzysztof Śmiszek.
Prawo i Sprawiediwość
Adam Bielan, Tobiasz Bocheński, Małgorzata Gosiewska, Joachim Bridziński, Waldemar Buda, Michał Dworczyk, Patryk Jaki, Mariusz Kamiński, Marlena Maląg, Arkadiusz Mularczyk, Piotr Muller, Daniel Obajtek, Jacek Ozdoba, Bogdan Rzońca, Beata Szydło, Dominik Tarczyński, Maciej Wąsik, Jadwiga Wiśniewska, Anna Zalewska i Kosma Złotowski.
Konfederacja
Grzegorz Braun, Anna Bryłka, Tomasz Buczek, Marcin Sypniewski, Stanisław Tyszka i Ewa Zajączkowska-Hernik
Trzecia Droga
Krzysztof Hetman, Adam Jarubas i Michał Kobosko.
***
Komenatarz
Z danych PKW wynika, że tylko koalicja Trzech partii z 15 października może obronić porządek demokratyczny w Polsce. Trzecia Droga dostała ostrzegającą odpowiedź od wyborców m.in. za sugerowanie elektoratowi PiS łagodniejszego podejścia do rozliczeń 8-letnich, antydemokratycznych i dyktatorskich działań partii Jarosława Kaczyńskiego, który coraz bardziej zionie nienawiścią. Społeczeństwo jest zniecierpliwione brakiem twardych konsekwencji przestępstw PiS, które muszą zostać zdecydowanie rozliczone do czasu wyborów prezydenckich. Jednym słowem mamy do czynienia z klęską partii Szymona Hołowni i klęską Lewicy.
Zaskoczeniem wyborczym jest rekordowo wysoki wynik Borysa Budki i niewystarczający aby otrzymać mandat rezultat wyborczy propagandysty Jacka Kurskiego, mimo startu z drugiego miejsca na liście. Poza parlamentem Europejskim znalazł się także Ryszard Czarnecki znany z naliczania euro za fikcyjne przejazdy. Do PE diostał się zagrożony zarzutami karnymi Daniel Obajtek oraz skazani prawomocnymi wyrokami Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik.
(DK) plonsk24.pl
Fot. plonsk24.pl
Źródło: PKW
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS