Mięta. Zielone cudo, które działa na wiele dolegliwości.
Pierwszym sposobem radzenia sobie z nadpotliwością może być picie napary z mięty. To istna królowa wśród ziół, bo jej spektrum działania jest doprawdy imponujące.
Napar z mięty niweluje też bolesne skurcze przewodu pokarmowego, działa także na wzdęcia i bóle brzucha. Dzięki swoim właściwościom reguluje perystaltykę jelit i dba o ich dobrą kondycję.
Woda z dodatkiem mięty lub gorąca miętowa herbata to świetny pomysł na ochłodzenie się w upalne dni123RF/PICSEL
Okazuje się jednak, że to nie koniec zalet mięty. Mięta znana jest także ze swoich właściwości moczopędnych, co nie jest bez znaczenia przy nadpotliwości i uspokajających, co także może pomóc przy nadprodukcji potu.
Kluczowe jest jednak jej działanie antybakteryjne i chłodzące. W ciepłe dni mięta schładza organizm i w ten sposób ogranicza nadmierne pocenie się.
Prócz picia schłodzonego naparu z mięty, możemy dodawać ją także do antyperspirantu, czy moczyć w tym naparze stopy oraz ręce.
Szałwia zwęzi pory i wyciszy stres
Moczenie stóp w naparze z szałwii lub z mięty może pomóc w zmaganiach z nadpotliwością 123RF/PICSEL
Szałwia jest bogata w witaminę C i niacynę. To także bogactwo wapnia, żelaza, potasu i magnezu. Jest znana ze swoich właściwości antybakteryjnych, odkażających i przeciwgrzybicznych.
Nic dziwnego więc, że sprawdzi się także w przypadku nadpotliwości. Wszystko dzięki garbnikom zawartym w tej roślinie. To one mają działanie ściągające i antyzapalne, a efekt można poczuć nawet kilka godzin po wypiciu naparu z szałwii.
Podobnie jak i mięta, szałwia także wykazuje działanie uspokajające, więc jeżeli pocimy się nie z gorąca, a ze stresu, to może ona pokazać się w tym temacie także pomocna.
Poleca się dodawać szałwię do kąpieli lub przemywać jej naparem skórę.
Dieta przy anemii. Warto pamiętać o witaminie CInteria.tv
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS