A A+ A++

Producent zrezygnował z tradycyjnych baterii na rzecz superkondensatorów. Jego mysz działa przez cały miesiąc, a ładowanie zajmuje tylko chwilę.


Mysz nie na baterię, ale superkondensatory / Fot. Mat. prasowe

Tajwański producent i-Rocks przygotował prototypowy i bezprzewodowy model myszy. Całkowicie zrezygnował z tradycyjnych baterii i zamiast tego wykorzystał superkondensator, który ładuje się w zaledwie 5 minut i zapewnia do miesiąca użytkowania.

Zaledwie 5-minutowe ładowanie przekłada się na potencjalnie tygodnie bez konieczności ładowania urządzenia. Jeśli zaś nie mamy nawet pięciu minut, jedna minuta ładowania zapewni cały dzień pracy.

Zobacz również:

Nietypowa mysz została zaprezentowana na targach Computex 2024.

Mysz na baterię nowej generacji

Najważniejszym elementem myszy są właśnie superkondensatory, które mogą szybko gromadzić ładunek elektrostatyczny — znacznie szybciej niż baterie chemiczne. Są także znacznie lżejsze niż typowe baterie i nie podlegają tym samym ograniczeniom dotyczącym podróży lotniczych, jak ogniwa litowo-jonowe.

Kondensator w myszy jest oceniany na 100 tys. cykli ładowania, co jest około sto razy wyższe niż w myszkach gamingowych zasilanych akumulatorami litowo-jonowymi.

Dlaczego więc nie widzimy tej technologii superkondensatorów w produktach takich jak smartfony? Powód: ich napięcie stopniowo spada w miarę rozładowywania, a także cierpią na stosunkowo wysoki pasywny spadek mocy, co sprawia, że nie są idealne do utrzymania telefonu w trybie czuwania.

W segmencie klawiatur i-Rocks również ma się czym pochwalić. Stawia na serię mechanicznych klawiatur opartych na przełącznikach z efektem Halla, a nie na tradycyjnych konstrukcjach opartych na sprężynach metalowych. Przełączniki tego typu wykorzystują magnesy do wykrywania naciśnięć klawiszy, potencjalnie oferując szybszą reakcję i dłuższą trwałość.

i-Rocks obiecuje wprowadzić na rynek swoją mysz zasilaną superkondensatorami pod koniec 2024 r., a także klawiatury korzystające z tej samej technologii szybkiego ładowania.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTeologia, kultura, filozofia, historia, ekologia, sport w kontekście „Fides et ratio” – konferencja w Toruniu
Następny artykułWykryto niebezpieczne złośliwe oprogramowanie na macOS