Nowy aparat RTG zastąpi stary, który wykonywał zdjęcia metodą analogową, a następnie dane były obrabiane cyfrowo.
Zmiana aparatu RTG z „półcyfrowego” na w pełni cyfrowy znacząco przyspieszy procedurę badania pacjenta, zmniejszając tym samym kolejki oczekujących. Analogowo wykonane zdjęcia wymagały „obróbki”, teraz wszystkie dane będą w całości przetwarzane cyfrowo. Zmiana aparatu to również zdecydowanie lepsze jakościowo zdjęcia, wyraźniejsze i wykonane w lepszej rozdzielczości. Nowoczesny aparat to rzadsze awarie i większe bezpieczeństwo badań pacjentów – podkreśla Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz, dyrektor piotrkowskiego szpitala.
Placówka otrzymała pomoc na wykonanie remontu i zakup sprzętu w wysokości 1,9 mln zł z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.
Samodzielny Szpital Wojewódzki jest samodzielny nie tylko z nazwy. Ta samodzielność jest wsparta możliwościami finansowymi z województwa. Zarząd Województwa Łódzkiego będąc świadomym potrzeb, jakie występują w placówkach medycznych, udziela wsparcia finansowego i podejmuje decyzje, które przekładają się na doposażenie czy remonty naszych szpitali. Dzisiaj ten w Piotrkowie posiada już bardzo podobny jakościowo sprzęt, w porównaniu do innych szpitali wojewódzkich. Jakość świadczonych tu usług jest porównywalna do innych placówek, a często nawet wyższa. Pieniądze, które przeznaczyliśmy na to zadanie, nie stanowią jeszcze kwoty ostatecznej, bo z pewnością wiele będzie jeszcze takich działań, które przełożą się na doposażenie czy działania remontowe w Piotrkowie- zapowiada Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.
Aparat poprzez sterowanie elektroniczne to również prostsza i szybsza obsługa urządzenia przez personel szpitala.
Często zależy nam na tym, aby wykonać badanie szybko, a jednocześnie uzyskać dobrą jakość. To będzie możliwe dzięki temu sprzętowi. Te obrazy, które uzyskujemy, możemy sobie powiększyć, zmniejszyć, zmienić kontrast. Pacjenci, którzy robią sobie u nas badania to często osoby w ciężkim stanie. Oni mogą się poruszyć czy nie nabrać odpowiedniej ilości powietrza do płuc, a wtedy szybkość wykonania obrazu ma znaczenie. To ważne zarówno dla nas, bo my to wszystko opisujemy, jak i dla dalszej diagnostyki pacjenta – podkreśla Anna Bartosik, lekarz radiolog w SSW w Piotrkowie.
Kilka dni temu rozpoczął się pierwszy cykl szkoleń nowego urządzenia dla naszych pracowników. Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim posiada obecnie w sumie 8 aparatów RTG.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS