A A+ A++

Prowadząc restaurację, bar szybkiej obsługi, osiedlową knajpkę czy domowe bistro, musimy pamiętać o konieczności przestrzegania wymogów higienicznych, jakie stawia przed nami m.in. sanepid. To jednak nie jedyna instytucja, która stoi na straży przepisów chroniących zdrowie klientów gastronomii. Jak ustalono w Rozporządzeniu Ministra Zdoriwa każdy właściciel lokalu gastronomicznego jest zobowiązany do regularnego badania czystości wody pod kątem obecności w niej organizmów chorobotwórczych. Celem takiego badania pozostaje oczywiści zapobieganie zagrożeniom i zapewnienie bezpieczeństwa żywności. Badaniu podlegać może woda pitna, woda do celów spożywczych, jak również woda basenowa. Kompleksowe badanie wody możesz wykonać, zgłaszając się do sanepidu. W tym przypadku jesteś jednak zmuszony do samodzielnego pobierania próbek. Profesjonalne badanie wody dla Sanepidu z firmą proceduryhigieniczne.pl obejmuje przyjazd laboranta na miejsce poboru, dezynfekcję kranów, pobranie próbek, odstawienie do laboratorium, a następnie udostępnienie klientowi wyników w postaci protokołu najpóźniej w ciągu 5 dni. Wybierz firmę, która gwarantuje wygodę i terminowość realizacji badań w najwyższej klasy laboratorium.

  • Obowiązek badania wody dla właścicieli lokali gastronomicznych

  • Na czym polega badanie mikrobiologiczne i badanie fizykochemiczne wody?

  • Protokół dla sanepidu w sprawie jakości wody przeznaczonej do celów spożywczych

  • Badanie wody sanepid cennik

  • Badania wody z prodecuryhigieniczne.pl

Obowiązek badania wody dla właścicieli lokali gastronomicznych

7 grudnia 2017 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia, w którym nałożono na właścicieli lokalów gastronomicznych obowiązek regularnego badania wody. Właściciele restauracji, barów, pubów czy osiedlowych knajpek nie przestrzegając tych wytycznych, narażają się nie tylko na kary finansowe, ale również na zawieszenie działalności lokalu lub jego całkowite zamknięcie. Zarazem w tym przypadku motywacją menadżerów hotelowych restauracji, przedsiębiorców i właścicieli małej gastronomii nie powinno być wyłącznie spełnienie prawnego obowiązku, ale także troska o klientów.

Na czym polega badanie mikrobiologiczne i badanie fizykochemiczne wody?

Badanie wody pod kątem jej czystości w gastronomii i przemyśle spożywczym odbywa się na kilku poziomach. W ramach badania mikrobiologicznego, będącego częścią procesu HACCP (Systemu Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli), przeprowadza się analizę wody na obecność bakterii z grupy coli, escherichia coli, enterokoków, clostridium perfringes, legionella sp oraz ogólnej liczny organizmów w 22 °C. Badanie jakości wody dotyczy również analizy fizykochemicznej, w ramach której ocenia się parametry wskaźnikowe poziomu zanieczyszczenia – pH, przewodność, twardość, mętność czy zawartość manganu i żelaza.

Protokół dla sanepidu w sprawie jakości wody przeznaczonej do celów spożywczych

Naszą firmę tworzy doświadczony zespół ekspertów w z zakresie badań mikrobiologicznych wody, wentylacji oraz procedur higienicznych. W ciągu 15 lat naszej działalności zaufało nam już przeszło dwustu przedsiębiorców, dla których regularnie prowadzimy badania zdatności wody do spożycia, przeprowadzając skrupulatną analizę zanieczyszczeń i innych czynników zagrożenia. Po sfinalizowanym badaniu nasi partnerzy otrzymują protokół respektowany przez wszystkie oddziały sanepidu w Polsce.

Badanie wody sanepid cennik

Koszt przebadania próbek wody w sanepidzie i innych firmach zewnętrznych zajmujących się analizom czystości wody dla branży spożywczej i gastronomicznej może być bardzo różny w zależności od zakresu badań oraz rodzaju wody jej poddawanemu.

Badania wody z prodecuryhigieniczne.pl

Jeżeli poszukujesz firmy, która przeprowadza tego rodzaju badania wody przeznaczonej do spożycia na terenie Warszawy, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Nasze procedury analiz spełniają wszystkie wytyczne stawiane w Zarządzeniu Ministra Zdrowia. Pamiętaj również, aby powtarzać te badania regularnie, unikając tym samym przykrych konsekwencji ze strony sanepidu czy narażania własnych klientów na zakażenie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMęski smartwatch – infantylny gadżet, a może przydatny asystent?
Następny artykułLudzie listy piszą… 34 lat temu