Opadające powieki to najczęściej problem, z jakim mierzą się osoby w starszym wieku. Przyczyną tego stanu jest to, iż skóra w okolicach oczu wraz z biegiem czasu staje się cieńsza, bardziej wiotka, mniej elastyczna. Niekiedy powodem jest nadmiar tkanki tłuszczowej znajdującej się w powiece lub osłabienie mięśnia. To tylko kilka przykładów sytuacji, kiedy powieka zaczyna opadać. Może ona utrudniać widzenie oraz sprawiać, że spojrzenie wygląda na zmęczone i przygnębione. Jedną z metod radzenia sobie w takich przypadkach jest zastosowanie blefaroplastyki powiek.
Czym jest blefaroplastyka powiek?
Blefaroplastyka powiek to zabieg medycyny estetycznej, który wykonuje się celem skorygowania powieki, poprawy estetyki i symetrii twarzy oraz w sytuacji, gdy powieka utrudnia widzenie. Im bardziej zaawansowany jest poziom opadania powieki, tym trudniej można na co dzień funkcjonować. Niektórzy pacjenci skarżą się na bóle głowy i zmęczenie wynikające z problemów z prawidłowym widzeniem.
Blefaroplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, który wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Podczas rozmowy lekarz upewnia się, że nie ma przeciwwskazań do wykonania całej procedury. Określa się także schemat działania, a na powiekach zaznacza obszar nacięcia. Jest to bowiem zabieg chirurgiczny wymagający zastosowania skalpela.
Wspomniane nacięcie najczęściej wykonuje się w miejscu, w którym następuje naturalne załamywanie się powieki. Dlatego też jest ono praktycznie niewidoczne po całkowitym wygojeniu.
W zależności od potrzeby, usuwa się nadmiar skóry, fragment mięśnia lub tkankę tłuszczową, która wpływa na pogłębiający się efekt opadającej powieki. Niekiedy istotne jest usunięcie przepukliny okołogałkowej.
Po zabiegu lekarz zakłada cienkie szwy, które umożliwiają szybsze i prawidłowe gojenie się rany.
Koszty związane z blefaroplastyką opadających powiek
Jaka jest cena za wykonanie zabiegu, którym jest blefaroplastyka? Koszta są zależne od tego, czy procedurze poddawane jest jedno oko, czy dwa. Na finalny koszt będzie także wpływać stopień zaawansowania zmian wymagających ingerencji chirurgicznej.
W przypadku standardowego zabiegu powiek górnych należy liczyć się z wydatkiem w wysokości od 6500 złotych. Jeśli dodatkowo konieczne jest usunięcie przepukliny tłuszczowej znajdującej się w górnej powiece, wtedy cena za całą procedurę to koszt od 7500 złotych.
W cennikach rzadko można spotkać się z górną stawką za omawiany zabieg. Cena jest bowiem najczęściej ustalana indywidualnie po konsultacji i określeniu zmian, które pacjent chciałby u siebie wprowadzić.
Finalny koszt będzie także zależał od kilku innych istotnych czynników. Należy do nich chociażby doświadczenie i kwalifikacje chirurga wykonującego zabieg, a także poziom skomplikowania tej procedury. Niekiedy konieczne jest przeprowadzenie innych, dodatkowych zabiegów, co może wpłynąć na cenę za blefaroplastykę.
Trzeba także uwzględnić koszty związane z konsultacjami medycznymi. Niektóre kliniki wliczają ten koszt w cenę zabiegu, podczas gdy inne naliczają osobne płatności za wizyty kontrolne. Warto dowiedzieć się tego przed podjęciem decyzji o omawianej interwencji chirurgicznej.
Należy też zaznaczyć, iż inaczej będzie kształtował się koszt zabiegu wymagającego znieczulenia miejscowego, iniekcji dożylnej lub obecności anestezjologa.
Czy istnieje tańsza alternatywa dla blefaroplastyki z zastosowaniem skalpela?
Istnieje możliwość wykonania blefaroplastyki niechirurgicznej, podczas której wykorzystuje się fale radiowe, wiązkę plazmy, laseroterapię lub ultradźwięki. Metody te mogą poprawiać kondycję skóry, zwiększyć jej elastyczność i napięcie, jednak nie spowodują wyeliminowania przepukliny tłuszczowej. Dlatego też taka procedura będzie dobrym rozwiązaniem w mniej zaawansowanych przypadkach, podczas gdy w pozostałych lekarz może zalecić przeprowadzenie metody chirurgicznej.
Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o blefaroplastyce opadających powiek, możesz umówić się na konsultację w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-bydgoszczy/ .
tekst płatny
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS