Wpisany do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej – Małopolski Wyścig Górski rozegrany został m. in. na terenie Podhala i Orawy.

W pierwszym etapie peleton wystartował z Koszyc, a po pokonaniu pagórkowatych 150-kilometrów kolarze finiszowali na Górze Chełm w Myślenicach. Trzeciego dnia zmagań zawodnicy pokonali górzystą trasę z Wieliczki do Nowego Targu.

Po zwycięstwo na 2. etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego z metą w Nowym Targu sięgnął Felix Ritzinger. Austriacki kolarz z zespołu Felt Flebermayr pokonał na finiszu Frederika Gustava Dhala (Airtox – Carl Ras), który został nowym liderem klasyfikacji generalnej Małopolskiego. Trzecie miejsce na podium Mads Andersen (Airtox – Carl Ras).

Etap 3 poprowadzony był z Jabłonki – Przehyby, przez Piekielnik, Czarny Dunajec, Ludźmierz, Szaflary, Bór, Gronków, Knurów, Przełęcz Knurowską, Ochotnicę Dolną, Tylmanową do Zabrzeża. Trasa liczyła ponad 130 km. Zawodników na starcie witali kibice.