Po efektownym starciu Brazylii z Włoszkami na boisko w Makao wybiegły Dominikanki i Japonki. W spotkaniu nie brakowało długich wymian i zwrotów akcji. Dominikanki najbardziej mogą żałować czwartego seta, w którym długo prowadziły, ale ostatecznie przegrały. Na zakończenie kolejnego dnia rywalizacji w Makao Tajki zagrają z Chinkami.

Długie wymiany, zacięte sety

Chociaż w pierwszym secie to Japonki pozostawały na prowadzeniu, nie brakowało długich wymian. Dominikanki miały jednak problem ze skończeniem przedłużonych akcji. Siatkarki z Japonii w drugiej części seta powiększyły swoją przewagę nawet do siedmiu oczek. Dominikankom udało się obronić dwie piłki setowe, ale zepsuta zagrywka Gonzalez-Lopez zamknęła pierwszego seta.

W drugiej odsłonie początkowo toczyła się gra punkt za punkt. Następnie Dominikanki zaliczyły kilka serii. Japonki zaczęły mieć problemy ze skończeniem akcji, zaś swoje ataki kończyła Guillen i Gonzalez-Lopez i Dominikana odskoczyła na 20:15. Tym razem kilka piłek setowych obroniły Japonki. Mimo starań Kogi ostatnie słowo należało do Gonzalez-Lopez.

W trzecim secie obie drużyny grały falami. Najpierw na kilka punktów doskoczyły Dominikanki (11:9), by po chwili to ich rywalki wyszły na prowadzenie 17:13. Szarpana gra, w której nie brakowało długich wymian, ale również zdarzały się błędy, toczyła się do samego końca. Po zepsutych zagrywkach po obu stronach nastąpiła gra na przewagi. Celne zagrania Hayashi i Kogi dały zwycięstwo Japonkom.

7 punktów przewagi i porażka

Z nową energią w czwartą partię weszły Dominikanki. Raz za razem punktowała Gonzalez-Lopez, siatkarki z Dominikany celnie zagrywały. Po kontrataku Peny Isabel było już 14:7. Z czasem uaktywnił się japoński blok. Wciąż jednak japonki nie potrafiły wyeliminować ze swojej gry błędów (16:9). Duet Koga/Hayashi poderwał jednak swój zespół do walki. W końcówce skutecznie punktowała Ishikawa. Po błędzie Guillen wynik wyrównał się (22:22). W decydującym momencie inicjatywę przejęły Japonki i po bloku na Gonzalez-Lopez wygrały spotkanie.

Dominikana – Japonia 1:3
(20:25, 25:23, 24:26, 23:25)

Składy zespołów:
Dominikana: Marte, Gonzalez G. (3), Guillen (16), Pena Isabel (16), Martinez J. (6), Gonzalez-Lopez (25), Rodriguez Y. (libero) oraz Arias, Eve (5), Rodriguez A. (1) i Tapia
Japonia: Iwasaki (5), Hayashi (15), Koga (19), Inoue, Yamada (10), Araki (5), Kojima (libero) oraz Fukudome (libero), Ishikawa (15), Watanabe, Matsui, Airi, Kurogo i Wada (7)