A A+ A++

Zespół z Woking poczynił istotny krok w rozwoju swojego MCL38 podczas GP Miami, co pomogło Lando Norrisowi odnieść pierwsze zwycięstwo w F1.

Potem Norris zajął drugie miejsce w GP Emilii-Romanii, a jego kolega z zespołu Oscar Piastri był również drugi w Monako.

Chociaż McLaren jest bardzo zadowolony z efektów jakie przyniosły wprowadzone  aktualizacje, zastanawia się, dlaczego korzyści są większe niż oczekiwano.

Szef zespołu, Andrea Stella, uważa, że znalezienie odpowiedzi na to pytanie ma kluczowe znaczenie, aby pomóc mu lepiej zrozumieć, w jaki sposób należy zająć się dalszym rozwojem samochodu.

Czytaj również:

– To, co widzimy i czego się spodziewaliśmy, to większa siła docisku w każdych warunkach – wyjaśnił Stella. – Jednak samochód, czego się mniej spodziewaliśmy, wydaje się dobrze zachowywać również przy niskich prędkościach, co jest bardzo dobrą wiadomością.

– Musimy to jednak bardzo dokładnie zrozumieć, aby obrać prawidłowy kierunek dalszego rozwoju samochodu, ponieważ wydaje się to bardzo korzystne pod względem czasu okrążeń, a także wydaje się, że czyni nas konkurencyjnymi na torach o wolnych zakrętach – powiedział.

Stella uważa, że ​​część nieoczekiwanej poprawy jest prawdopodobnie wynikiem zwiększonej pewności kierowców, która pozwoliła Norrisowi i Piastriemu na odważniejszą jazdę. Jednak są też pewne elementy techniczne, które jego zdaniem wymagają większej uwagi.

– Dla nas nadal pozostaje otwartym tematem, dlaczego samochód wydaje się teraz całkiem dobry przy niskich prędkościach. Nie chcemy wyciągać pochopnych wniosków ponieważ uzyskanie jak najbardziej precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie, jest kwestią fundamentalną – zaznaczył.

– To może być wielka szansa na dalszy rozwój, dlatego musimy dokładnie zrozumieć, dlaczego samochód jest teraz konkurencyjny przy niskich prędkościach – dodał.

Czytaj również:

Dla szefa McLarena jest jasne, że ​​większy progres niż oczekiwano nie wynika z korelacji samochodu z torem, ponieważ rzeczywisty wzrost siły docisku jest docelowy.

– Myślę, że powinniśmy tutaj rozróżnić pomiędzy tym, czym jest korelacja, a tym, co mierzymy zgodnie z oczekiwanymi danymi. Przeprowadzasz symulację i myślisz, że zyskasz X, ale finalnie zyskujesz X plus trochę. Nie chodzi więc o korelację pomiędzy rozwojem, a urządzeniami przytorowymi. Chodzi raczej o to, że premia z punktu widzenia czasu okrążenia wydaje się nieco większa, niż wynikałoby to z symulacji – zakończył.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułШукатимуть дезертирів. Нардепи зареєстрували законопроєкт про створення Військової поліції
Następny artykułZlot miłośników kamperów i przyczep kempingowych na Sosinie