A A+ A++

To będzie sztuka o sztuce. Grupa miłośników teatru stworzyła coś, czym chce podzielić się z szerszą publicznością – spektakl o spełnianiu marzeń, gdzie różnorodność i dowcip spotykają się z życiową mądrością.

Przedstawienie będzie można obejrzeć 3 czerwca o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury – bezpłatne wejściówki są do pobrania w kasie kina „Lot”, w godzinach pracy placówki (codziennie od godz. 14:00 do 20:00). Sztuka powstała w ramach pierwszej edycji Inkubatora Osterwy. Jest to projekt edukacyjny realizowany przez Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, do którego zostali zaproszeni miłośnicy sztuki aktorskiej. Podczas cotygodniowych spotkań uczestnicy stworzyli spektakl od początku do końca, wcielając się w rolę aktorów, producentów, reżyserów czy marketingowców, przy wsparciu teatralnych specjalistów.

Jedno jest pewne – warto spełniać marzenia i warto to robić niezależnie od wieku. Nigdy nie jest za późno, by podążać za tym, co dla nas ważne. Właśnie o tym, między innymi, będzie spektakl, który zrodził się z marzeń i kreatywności uczestników projektu. Przedstawione historie będą zarówno zabawne, jak i skłaniające do refleksji. Artyści zapewniają, że sztuka dostarczy widzom wielu powodów do wzruszenia, uśmiechu oraz własnych przemyśleń.

Wśród aktorów zobaczymy również świdniczan. Anna Bryk wystąpi w roli Nikol, natomiast Sprzątaczkę zagra Beata Kamińska. Scenariusz i adaptacja: Edyta Ostojak-Mącik, reżyseria: E. Ostojak-Mącik oraz Daniel Salman. Spektakl inspirowany jest tekstem „Casting” Magdaleny Wołłejko.

– Tworzenie tego spektaklu postrzegam jako niesamowicie wartościowe doświadczenie dla wszystkich stron całego przedsięwzięcia. Jestem pod ogromnym wrażeniem osobowości uczestników Inkubatora Osterwy. Myślę, że warto obejrzeć nasz spektakl, gdyż istnieje duża szansa przejrzenia się w nim, utożsamienia się z bohaterami, dostrzeżenia podobnych cech i historii – komentuje Edyta Ostojak-Mącik.

– Dla niektórych teatr stał się odskocznią, dla innych spełnieniem wielkiego marzenia. Z radością i wzruszeniem obserwowałem, jak te osoby otwierają się, z jakim entuzjazmem i ciekawością świata wykonują zadania aktorskie, z jaką pasją angażują się we wspólnotę. Całość potwierdza regułę, że kto raz trafi do teatru i złapie jego bakcyla, bez teatru nie ma dla niego życia – dodaje Daniel Salman.

Głos Świdnika MOK Świdnik spektakl Świdnik Teatr im. J. Osterwy Lublin

Last modified: 28 maja, 2024

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKonkurs literacki na IV Fajans Festiwalu: Historia jednej filiżanki
Następny artykułСтало известно, когда Кейт Миддлтон появится на публике